Rzuty

Anatol III
Rzut parter
Anatol III
Rzut poddasza
Anatol III
Rzut działki

Elewacje

Anatol III
Elewacja przód
Anatol III
Elewacja boczna
Anatol III
Elewacja boczna
Anatol III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Anatol III to wygodny dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza na cele mieszkaniowe. Budynek przykuwa uwagę licznymi przeszkleniami. Na parterze zaprojektowano otwartą część dzienną, z przestronnym salonem połączonym z jadalnią i dużą kuchnią. W centrum kuchni jest miejsce na nowoczesną wyspę, co z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. Zlokalizowana tuz obok spiżarnia pozwoli na ukrycie drobnych sprzętów gospodarczych. W lewej części domu zaplanowano toaletę, wspólną łazienkę oraz trzy sypialnie. Warto zwrócić uwagę, że sypialnia gospodarzy ma prywatną łazienkę i garderobę. Miejsce pod schodami wykorzystano na pralnię. Samą klatkę schodową, prowadzącą na strych, zaprojektowano jako osobną część, oddzieloną drzwiami. Takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć straty ciepła, w przypadku gdy strych nie będzie adaptowany na cele mieszkaniowe. Na nieużytkowym poddaszu można wydzielić, w ramach adaptacji, antresolę z widokiem na salon oraz dwa duże pokoje z pięknymi oknami. Projekt dostępny jest w wersjach bez strychu do adaptacji, o większej powierzchni użytkowej Anatol oraz Anatol II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 406 000 zł 323 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 673 000 zł 525 000 zł 498 000 zł
Elementy zewnętrzne 69 000 zł 49 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.