ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Mila II to jednorodzinny, klasyczny dom z poddaszem użytkowym. Dwuspadowy, prosty dach pozytywnie wpływa na koszty budowy. Funkcjonalność w rozplanowaniu przestrzeni i efektowny wygląd to główne cechy tego projektu. Wejście ukryte zostało pod niewielkim podcieniem. Prosto z wiatrołapu (w którym przewidziano miejsce na wysoką szafę) jest przejście do dwustanowiskowego garażu, a dalej do przestronnej kotłowni. Strefa dzienna to ustawny, jasny salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnią. Uzupełnienie stanowią spiżarnia, schowek oraz łazienka. Poddasze domu Mila II to cztery wygodne sypialnie, łazienka, pralnia i wspólna garderoba. Projekt dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Mila.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
233 000 zł 178 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
419 000 zł 311 000 zł 288 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
16 000 zł 11 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
83 800 zł 62 200 zł 57 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA138.5 m²
+ Powierzchnia garażu32.9 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze7.7 m²
Powierzchnia zabudowy154.1 m²
Kubatura netto569.4 m³
Powierzchnia dachu243.7 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.18.30 m
Min. wymiary działki szer.23.46 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-10-21 17:49

Dzień dobry, Czy jest możliwość wykonania częściowego podpiwniczenia tego domu? Jakie byłyby dodatkowe koszty z tym związane? Jeżeli tak, proszę o przesłanie szczegółów na adres mailowy: sabinaleonard91@gmail.com
witam Proszę o bezpośredni kontakt z architektami pod adresem info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-10-21 16:32

Dzień dobry, Czy jest możliwość wykonania częściowego podpiwniczenia tego domu? Jakie byłyby dodatkowe koszty z tym związane? Jeżeli tak, proszę o przesłanie szczegółów na adres mailowy: sabinaleonard91@gmail.com

Sabina

+

2017-10-17 11:58

Witam, projekt jest bardzo interesujący, chętnie zapoznałbym się ze szczegółowymi materiałami. Jeżeli istnieje możliwość ich przesłania, to bardzo proszę na e-mail: michal.maslaniec@gmail.com. Pozdrawiam :-)!
Witam Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-10-17 10:28

Witam, projekt jest bardzo interesujący, chętnie zapoznałbym się ze szczegółowymi materiałami. Jeżeli istnieje możliwość ich przesłania, to bardzo proszę na e-mail: michal.maslaniec@gmail.com. Pozdrawiam :-)!

Michał

+

2017-06-09 10:51

Witam, Czy ściana kolankowa wysoka na 65cm to nie jest trochę za mało jak na poddasze użytkowe? Czy można przesunąć komin w pomieszczeniu gospodarczym przy kotłowni bliżej zewnętrznej ściany nośnej? Czy byłaby to zmiana, która ingeruje w jakiś sposób w konstrukcję nośną budynku i czy ścianki działowe k-g na poddaszu można bez problemu zamienić na murowane? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Witam. 1) Przepisy nie stawiają wymagań co do wysokości ścianki kolankowej na poddaszu użytkowym. Projektując pomieszczenia mieszkalne pod dachem skośnym jesteśmy świadomi że część przestrzeni pozostanie niewykorzystana. Taki jest urok poddasza. Wyższa ścianka kolankowa ma wpływ na proporcje i wygląd zewnętrzny budynku. Staramy się dobrać wysokość ścianki kolankowej oraz kąt dachu tak aby zapewnić funkcjonalność pomieszczeń, oraz jak najlepszą estetykę całej bryły budynku. 2) Komin w pom. gospodarczym został zaprojektowany w takim miejscu, aby możliwe było bezpośrednie podłączenie wszystkich trzech przyległych pomieszczeń do kanałów wentylacyjnych. Przesunięcie komina jest możliwe do zaprojektowania. 3) W projekcie zastosowano strop gęstożebrowy Teriva I. Planując na poddaszu ściany działowe murowane, należy wykonać wzmocnienia w stropie (sposób wzmocnienia określić powinien konstruktor). Zmianę wysokości ścian kolankowych, lokalizacji komina i wzmocnienie stropu pod ścianki murowane może wprowadzić w projekcie typowym, architekt na etapie adaptacji. Pozdawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×