Rzuty

Fabia VII
Rzut parter
Fabia VII
Rzut działki

Elewacje

Fabia VII
Elewacja przód
Fabia VII
Elewacja boczna
Fabia VII
Elewacja boczna
Fabia VII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Fabia VII to nieduży dom parterowy z dwustanowiskowym garażem, w którym można w ramach adaptacji dodać użytkowe poddasze. Mieszczący dwie szafy wiatrołap prowadzi do hallu, skąd jest rozgałęzienie na dwie strefy. Część dzienna, zlokalizowana w lewym skrzydle, składa się z salonu otwartego na jadalnię i kuchnię. Uzupełnieniem kuchni jest niewielka spiżarnia. Część nocna domu obejmuje trzy wygodne pokoje (w tym jeden z garderobą i łazienką) i ogólnodostępną łazienkę. Proponowane umiejscowienie schodów pokazane jest na rzucie przerywaną linią.Projekt dostępny w wersjach: z dachem dwuspadowym i takim samym układem pomieszczeń - Irys; w wersji z innym układem funkcjonalnym Fabia V, w wersji o mniejszej pow. użytkowej i z garażem 1 st. Fabia IV, w wersji o większej pow. użytkowej (z modułem dla Rodziców) - Fabia VI, oraz w wersjach o mniejszej pow. użyt. i innym układzie pomieszczeń - bez garażu (Fabia), z garażem 1-st. (Fabia II) oraz 2-st. (Fabia III).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 284 000 zł 214 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 428 000 zł 317 000 zł 299 000 zł
Elementy zewnętrzne 36 000 zł 25 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.