ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Amoniusz II to nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym. Na parterze zaprojektowano otwartą strefę dzienną, w której przeszklony salon połączony jest z jadalnią i kuchnią. Wiatrołap został tak zaprojektowany, aby zmieścić wygodną szafę. W hallu zaplanowano łazienkę oraz spiżarnię. Dodatkowy pokój, z wejściem bezpośrednio z salonu, doskonale sprawdzi się jako gabinet. Strefa gospodarcza to dwustanowiskowy garaż oraz duża kotłownia z wyjściem na ogród. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie (jeden pokój zawiera osobną garderobę) oraz dużą łazienkę z wyjściem na balkon. Projekt domu Amoniusz II dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Amoniusz.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
232 000 zł 176 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
380 000 zł 278 000 zł 258 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
26 000 zł 18 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
76 000 zł 55 600 zł 51 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA114.2 m²
+ Powierzchnia garażu31.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze11.1 m²
Powierzchnia zabudowy141.5 m²
Kubatura netto469.5 m³
Powierzchnia dachu161.6 m²
Powierzchnia dachu płaskiego79.8 m²
Kąt nachylenia dachu44°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.22.58 m
Min. wymiary działki szer.20.90 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-01-13 18:54

2 godziny temu, Gość Przemysław Lewandowski napisał: Witam Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych domu Amoniusz i Amoniusz II na adres Joasia19111983@onet.pl
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-01-13 16:49

Witam Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych domu Amoniusz i Amoniusz II na adres Joasia19111983@onet.pl

Przemysław Lewandowski

+

2018-11-16 13:16

3 godziny temu, Gość Dorota napisał: Dzien dobry, bardzo spodobał nam się projekt Amoniusz II, jednak brakuje mi w nim jednego pomieszczenia, a mianowicie pralni. Czy planują Państwo powiększenie tego projektu, czy takie zmiany należy wprowadzać indywidualnie?
Dzień dobry, W tym projekcie miejsce na pralkę przewidzieliśmy w obszernej łazience na poddaszu. Na rzucie poddasza jest to lewy górny róg łazienki, pod skosem dachu.  Większa część pralki została na rysunku zasłonięta przez dach. Nie planujemy wersji projektu z oddzielną pralnią. Można natomiast wprowadzać zmiany w projektach. W tym wypadku najprościej byłoby wydzielić pralnię z pomieszczenia gospodarczego. Można również powiększyć tą część domu, dostawiając do pomieszczenia gospodarczego pralnię. Zmiany można wprowadzać na etapie adaptacji lub zlecić je nam. Pozdrawiam    

Dobre Domy

+

2018-11-16 10:04

Dzien dobry, bardzo spodobał nam się projekt Amoniusz II, jednak brakuje mi w nim jednego pomieszczenia, a mianowicie pralni. Czy planują Państwo powiększenie tego projektu, czy takie zmiany należy wprowadzać indywidualnie?

Dorota

+

2018-08-29 07:20

11 godzin temu, Gość Krzys napisał:
Witam. Wysokość ścianki kolankowej w projekcie AMONIUSZ II wynosi 102cm. Pozdrawiam
Mam kupiony projekt i w/g dokumentacji jest 90 cm. Dodatkowo nie ma opisu na stronie że projekt jest ze stropem Terriva, a ja chciałbym monolityczny i co będę musiał dopłacić za przeliczenie?
Dzień dobry! Wysokość ścianki kolankowej mierzona jest od poziomu wykończenia podłogi poddasza do wewnętrznej warstwy wykończenia dachu (w przypadku projektu Amoniusz II - płyt gipsowo-kartonowych) i wynosi 102cm. W części konstrukcyjnej projektu ta sama ścianka kolankowa mierzona jest od poziomu konstrukcyjnego stropu (w przypadku projektu Amoniusz II - stropu Teriva I Termat) do poziomu posadowienia murłaty i wynosi 100cm Do każdego projektu można wprowadzić zmiany. Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu. Wybrany przez Pana architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt. Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, jeśli będą one zgodne z wymaganymi normami parametrów i przepisami, a także zachowany zostanie układ konstrukcyjny. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.205.211.87
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×