Rzuty

Dakota XII
Rzut parter
Dakota XII
Rzut działki

Elewacje

Dakota XII
Elewacja przód
Dakota XII
Elewacja boczna
Dakota XII
Elewacja boczna
Dakota XII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Dakota XII to zjawiskowy dom parterowy bez garażu. Niezwykle malowniczy, przypadnie do gustu osobom szukającym klasycznej, ale nietuzinkowej architektury. Szara okładzina kamienna przełamana została drewnianą stolarką i panelami dekoracyjnymi. Wnętrze domu zostało tak zaprojektowane, aby codzienne życie 4-5-osobowej rodziny były naprawdę wygodne. Duża powierzchnia użytkowa domu pozwoliła, aby strefa dzienna, gdzie spotykają się wszyscy domownicy, była przestronna i reprezentacyjna. Wiatrołap, prowadzący do wnętrza domu, poza miejscem na szafę, rozszerzony został o garderobę. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w okresie zimowo-jesiennym, gdy okrycia wierzchnie oraz obuwie zajmują sporo miejsca. Bezpośrednio z wiatrołapu wchodzi się do efektownej jadalni.. Dostępna powierzchnia umożliwi wstawienie długiego stołu, przy którym swobodnie zmieści się cała rodzina oraz przyjaciele. Bezpośrednie wyjście na piękne patio przyda się podczas towarzyskich spotkań. Jadalnia płynnie łączy się z salonem oraz kuchnią. Warto zwrócić uwagę na wysoki, zachwycający sufit w tej części domu, oraz na ścianę z kominkiem i wyjściem na taras. Zewnętrzny kominek umili niejeden chłodniejszy letni wieczór i sprawi, że atmosfera podczas odpoczynku będzie bardzo romantyczna. Dodatkowe pomieszczenia w części dziennej to osobna toaleta oraz pomieszczenie gospodarcze. Prawa strona domu to część prywatna domowników. Znajdziemy w niej dwa symetryczne pokoje dla dzieci, każdy z wyjściem na taras, ogólnodostępną łazienkę, pralnię oraz sypialnię dla rodziców z osobną łazienką. Projekt dostępny jest w następujących wersjach: bez garażu, z 4 pokojami - Dakota XI oraz w wersjach z garażem dwustanowiskowym: Dakota, Dakota II, Dakota III, Dakota IV, Dakota V, Dakota Va, Dakota VI, Dakota VII, Dakota VIII, Dakota IX oraz Dakota X.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Instalacje

Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie gazowe z grzejnikami. Opcjonalnie można dokupić projekt wentylacji mechanicznej oraz projekt ogrzewania podłogowego za pomocą pompy ciepła.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa CREATON.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Aluprof
Creaton
Aluprof
Creaton
Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących dom Dakota XII

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

280 000 zł 249 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

469 000 zł 415 000 zł 382 000 zł
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

44 000 zł 38 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.