Garaż z dwoma bramami pojedynczymi czy jedną podwójną?

Garaż z dwoma bramami pojedynczymi czy jedną podwójną?


Budujesz dom dla rodziny i zastanawiasz się nad projektem garażu? Wiesz już, że wybierzesz garaż na dwa samochody. Pozostaje jednak pytanie, które rozwiązanie będzie lepsze: jedna pojedyncza brama czy dwie oddzielne?

Sprawdź różnicę i wybierz projekt domu z garażem dwustanowiskowym z jedną lub dwiema oddzielnymi bramami.

O czym pamiętać, budując garaż i bramę wjazdową?

Dla kogo garaż z pojedynczą bramą?

Garaż z jedną szeroką bramą to propozycja dla osób, planujących budowę garażu wolno stojącego, który nie musi być ogrzewany. Jeżeli chcesz mieć garaż przydomowy z dużą bramą weź pod uwagę, że otwierana kilka razy dziennie zwłaszcza jesienią i zimą powoduje uciekanie ciepła z domu. W garażu z jedną bramą wygodniej parkować.

Pojedyncza brama to także mniejszy wydatek, ponieważ wymaga instalacji jednego napędu w przeciwieństwie do bramy z dwojgiem drzwi, które potrzebują dwóch osobnych napędów. Czy duża brama w przydomowym garażu może nie powodować dużych strat ciepła? Tak, jeżeli domownicy wyjeżdżają i wracają do domu samochodami o tym samych godzinach.

Sprawdź 5 błędów przy ocieplaniu domu.

Dla kogo garaż z dwiema bramami pojedynczymi?

Dwoje drzwi garażowych to wygodne rozwiązanie dla rodziny, w której jeden z domowników przykładowo wyjeżdża rano swoim samochodem, a drugi po południu. Dlaczego? W przypadku korzystania z aut o różnych porach, otwierana jest jedna brama, a co za tym idzie powoduje zdecydowanie mniejszą utratę ciepła na zewnątrz niż gdyby otwierano pojedynczą, szeroką bramę.

Proteusz vs Horus, czyli projekty z garażem dwustanowiskowym z jedną i dwiema bramami

Proteusz to elegancki i komfortowy parterowy dom o powierzchni 145,90 m2 o kącie nachylenia dachu wynoszącym 25°. Wyróżnia go wyraźny podział na strefę dzienną, nocną i gospodarczą. W części dziennej do dyspozycji mieszkańców jest przestronny salon z jadalnią i kuchnią oraz praktyczną spiżarnię, które przyda się w tak dużym domu. W strefie dziennej znajduje się również osobne wc, wspólna garderoba oraz pokój, który można zaaranżować na gabinet do pracy lub pokój gościnny. Część nocną oddzielają od dziennej drzwi, za którymi mieszczą się trzy wygodne sypialnie (w tym jedna z garderobą i łazienką), wspólna łazienka oraz pralnia. Całości dopełnia duży, dwustanowiskowy garaż z jedną bramą i kotłownia. Proteusz to projekt domu o dobrych proporcjach i ciekawych rozwiązaniach architektonicznych, które podkreślają jego nietuzinkowy charakter. Projekt domu Proteusz dostępny jest z wizualizacją wnętrz.

Dobre Domy, projekt Proteusz
Dobre Domy, projekt Proteusz

Projekt Horus to również dom z garażem dwustanowiskowym z dwiema bramami, ale nieco większy dom niż Proteusz. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 156, 6 m2, a kąt nachylenia dachu 31°. Horus może pochwalić się dwoma tarasami poddaszem użytkowym, które stanowi przykład nowoczesnej architektury – prostoty i funkcjonalności. Na parterze w ramach strefy dziennej znajduje się salon z kuchnią i jadalnią, trzy pokoje, z których jeden ma bezpośredni dostęp do łazienki, wc, pralnia oraz kotłownia. Z salonu prowadzą schody na antresolę z bezpośrednim wyjściem na taras. Na jej poziomie mieści się również pomieszczenie gospodarcze/strych, do którego przewidziano wejście zarówno z tarasu, jak i z korytarza na parterze.

Dobre Domy, projekt Horus
Dobre Domy, projekt Horus

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).