Garaż z dwoma bramami pojedynczymi czy jedną podwójną?

Garaż z dwoma bramami pojedynczymi czy jedną podwójną?


Budujesz dom dla rodziny i zastanawiasz się nad projektem garażu? Wiesz już, że wybierzesz garaż na dwa samochody. Pozostaje jednak pytanie, które rozwiązanie będzie lepsze: jedna pojedyncza brama czy dwie oddzielne?

Sprawdź różnicę i wybierz projekt domu z garażem dwustanowiskowym z jedną lub dwiema oddzielnymi bramami.

O czym pamiętać, budując garaż i bramę wjazdową?

Dla kogo garaż z pojedynczą bramą?

Garaż z jedną szeroką bramą to propozycja dla osób, planujących budowę garażu wolno stojącego, który nie musi być ogrzewany. Jeżeli chcesz mieć garaż przydomowy z dużą bramą weź pod uwagę, że otwierana kilka razy dziennie zwłaszcza jesienią i zimą powoduje uciekanie ciepła z domu. W garażu z jedną bramą wygodniej parkować.

Pojedyncza brama to także mniejszy wydatek, ponieważ wymaga instalacji jednego napędu w przeciwieństwie do bramy z dwojgiem drzwi, które potrzebują dwóch osobnych napędów. Czy duża brama w przydomowym garażu może nie powodować dużych strat ciepła? Tak, jeżeli domownicy wyjeżdżają i wracają do domu samochodami o tym samych godzinach.

Sprawdź 5 błędów przy ocieplaniu domu.

Dla kogo garaż z dwiema bramami pojedynczymi?

Dwoje drzwi garażowych to wygodne rozwiązanie dla rodziny, w której jeden z domowników przykładowo wyjeżdża rano swoim samochodem, a drugi po południu. Dlaczego? W przypadku korzystania z aut o różnych porach, otwierana jest jedna brama, a co za tym idzie powoduje zdecydowanie mniejszą utratę ciepła na zewnątrz niż gdyby otwierano pojedynczą, szeroką bramę.

Proteusz vs Horus, czyli projekty z garażem dwustanowiskowym z jedną i dwiema bramami

Proteusz to elegancki i komfortowy parterowy dom o powierzchni 145,90 m2 o kącie nachylenia dachu wynoszącym 25°. Wyróżnia go wyraźny podział na strefę dzienną, nocną i gospodarczą. W części dziennej do dyspozycji mieszkańców jest przestronny salon z jadalnią i kuchnią oraz praktyczną spiżarnię, które przyda się w tak dużym domu. W strefie dziennej znajduje się również osobne wc, wspólna garderoba oraz pokój, który można zaaranżować na gabinet do pracy lub pokój gościnny. Część nocną oddzielają od dziennej drzwi, za którymi mieszczą się trzy wygodne sypialnie (w tym jedna z garderobą i łazienką), wspólna łazienka oraz pralnia. Całości dopełnia duży, dwustanowiskowy garaż z jedną bramą i kotłownia. Proteusz to projekt domu o dobrych proporcjach i ciekawych rozwiązaniach architektonicznych, które podkreślają jego nietuzinkowy charakter. Projekt domu Proteusz dostępny jest z wizualizacją wnętrz.

Dobre Domy, projekt Proteusz
Dobre Domy, projekt Proteusz

Projekt Horus to również dom z garażem dwustanowiskowym z dwiema bramami, ale nieco większy dom niż Proteusz. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 156, 6 m2, a kąt nachylenia dachu 31°. Horus może pochwalić się dwoma tarasami poddaszem użytkowym, które stanowi przykład nowoczesnej architektury – prostoty i funkcjonalności. Na parterze w ramach strefy dziennej znajduje się salon z kuchnią i jadalnią, trzy pokoje, z których jeden ma bezpośredni dostęp do łazienki, wc, pralnia oraz kotłownia. Z salonu prowadzą schody na antresolę z bezpośrednim wyjściem na taras. Na jej poziomie mieści się również pomieszczenie gospodarcze/strych, do którego przewidziano wejście zarówno z tarasu, jak i z korytarza na parterze.

Dobre Domy, projekt Horus
Dobre Domy, projekt Horus
Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje