Dom z drewna czy z drewnianymi wykończeniami na elewacji?

Dom z drewna czy z drewnianymi wykończeniami na elewacji?


Domy z drewna mają wielu miłośników, którzy marzą o zacisznym lokum z ogrodem. Niektórych może jednak zniechęcić fakt, że wymagają one dodatkowego ocieplenia wełną. W jaki sposób połączyć marzenie o drewnianym domu i wybrać projekt domu murowanego? Nowoczesne, oryginalne projekty domów z drewnianymi wykończeniami to idealny kompromis dla przyszłych inwestorów.

Jakie istnieją zalety budowy drewnianego domu? Z pewnością jego budowa może się okazać nieco tańsza, a czas wznoszenia krótszy. Do minusów przedsięwzięcia można zaliczyć dodatkowe ocieplenie budynku oraz fakt, że drewniana konstrukcja jest podatna na działanie insektów, które potrafią przysporzyć poważnych kłopotów.

Koszty budowy domu z drewna to około 200-250 tysięcy złotych, chociaż dokładna kwota zależy od rodzaju projektu, rozwiązań, materiałów i wielu innych czynników. Domy drewniane nie cieszą się szczególnym powodzeniem w miastach, a najlepszą alternatywę dla nich mogą stanowić domy murowane z drewnianymi wykończeniami.

Elewacje drewniane, czyli wybierz swój projekt

Pracownia Dobre Domy przygotowała zestawienie 15 projektów domów z drewnianymi wykończeniami na elewacji.

 1. Elsa III: https://www.dobredomy.pl/projekt/elsaIII/
 2. Petroniusz: https://www.dobredomy.pl/projekt/petroniusz/
 3. Pompejusz Duży II: https://www.dobredomy.pl/projekt/pompejuszDuzyII/
 4. Hawana: https://www.dobredomy.pl/projekt/hawana/
 5. Ametyst: https://www.dobredomy.pl/projekt/ametyst/
 6. Karina I: https://www.dobredomy.pl/projekt/karinaI/
 7. Fiona III: https://www.dobredomy.pl/projekt/fionaIII/
 8. Malina: https://www.dobredomy.pl/projekt/malina/
 9. Onyks: https://www.dobredomy.pl/projekt/onyks/
 10. Rozalia: https://www.dobredomy.pl/projekt/rozalia/
 11. Karina I: https://www.dobredomy.pl/projekt/karinaI/
 12. Romus: https://www.dobredomy.pl/projekt/romus/
 13. Amanda III: https://www.dobredomy.pl/projekt/amandaIII/
 14. Lidia: https://www.dobredomy.pl/projekt/lidia/
 15. Oktawiusz: https://www.dobredomy.pl/projekt/oktawiusz/

Sprawdź tutaj wszystkie projekty pracowni Dobre Domy.

Jakie wykończenia z drewna?

Deska elewacyjna to atrakcyjne, modne i oryginalne rozwiązanie. Jeśli dom z drewna nie pasuje do przestrzeni, w której chcemy wznieść budynek, alternatywą może być wprowadzenie do elewacji kilku drewnianych akcentów. Elementy drewniane w elewacji nie pojawiają się przypadkowo, ich miejsce jest dokładnie przemyślane.

Elementy drewniane na elewacji:

Marzysz o saunie w domu, ale nie wiesz, od czego zacząć budowę? Zobacz tutaj, jak się do tego przygotować.

Drewno wymaga konsekwencji i ogromnej staranności w układaniu. Chociaż jest zdecydowanie delikatniejsze niż cegła lub kamień, potrafi pozostać w nienaruszonej formie przez lata (mimo zmieniających się warunków atmosferycznych) i można nim wykończyć każdy rodzaj ściany. Warto pamiętać, że kluczem do udanego położenia drewna na elewacji są:

Najczęściej do wzbogacenia elewacji wybierane są szalówki:

Drewno można łączyć również z kamieniem i cegłą. Nie należy jednak przesadzać z różnorodnością na fasadzie, aby elewacja domu nie kojarzyła się z chaosem.

Jak przygotować drewno?

Przygotowanie i montaż elementów drewnianych opiera się na kilku zasadach:

Jeśli planujesz budowę domu, ale wciąż nie wiesz, jaki projekt będzie spełniał Twoje oczekiwania, zamów bezpłatny katalog tutaj i przeglądaj propozycje.

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).