Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Ciekawy układ funkcjonalny sprawia, że parterowy projekt domu Idylla II z użytkowym poddaszem z pewnością zaspokoi potrzeby 4-6-osobowej rodziny. Rzut parteru projektu Idylla II podzielony został na trzy strefy: ogólną - hall, kuchnia, jadalnia i pokój dzienny, intymną z sypialniami dzieci, ogólnodostępną łazienką i sypialnią rodziców z własną łazienką oraz część gospodarczą. Dom posiada strych, na którym można wygospodarować dodatkowy pokój lub pracownię. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Idylla III oraz o mniejszej powierzchni użytkowej - Idylla.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
258 000 zł 180 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
417 000 zł 285 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
83 400 zł 57 000 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA121.5 m²
+ Powierzchnia garażu20.7 m²
Powierzchnia zabudowy181.6 m²
Kubatura netto562.4 m³
Powierzchnia dachu279.0 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku6.9 m
Min. wymiary działki dł.27.68 m
Min. wymiary działki szer.21.73 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 430 zł 2 730 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-02-13 07:52

Witam, jestem posiadaczem domu z projektu Idylla II, w którym dostałem zgodę na przeprojektowanie i rezygnację z garażu i kotłowni w bryle domu. Po odcięciu garażu, dom zyskał prostą bryłę z przodu z dwoma oknami po bokach (kuchnia, sypialnia) i wysuniętym zadaszeniem nad wejściem. W projekcie nie podobała nam się również toaleta dla gości(pomiędzy kuchnią, jadalnią a salonem) więc z niej zrezygnowaliśmy. Błędem jednak było, iż w tym miejscu(środek domu) nie pomyśleliśmy o postawieniu komina(chociażby od poddasza, przy zrobieniu w tym miejscu lanego stropu) i zrobieniu w tym miejscu kominka, który dogrzewałby cały dom. Kominek w rogu salonu, chyba nie efektywnym rozwiązaniem. Dodatkowo po 5 latach mieszkania w domu, nasuwa mi się jeszcze jedna rzecz, zbędny środkowy filar na tarasie, co sprawia że taras jest mniej ustawny, proponowałbym rezygnację z tego filaru zastępując go większymi przekrojami belek i filarów podtrzymujących tę belkę.

Wojtek

+

2014-09-22 08:34

Dzień dobry. Rozglądamy się za projektem. Wpadłem tymczasem na projekt m.in. Idylli. Proszę mi powiedzieć, czy w domach z użytkowym poddaszem jak ten tutaj, istnieje możliwość zastosowania w projekcie stropu drewnianego, i czy w pozostałych projektach z poddaszem byłaby taka możliwość?
Witam, Przeszkodą dla możliwości zamiany stropu gęstożebrowego na drewniany jest zwykle rozpiętość elementów konstrukcyjnych (ścian konstrukcyjnych czy belek). Przy dużych rozpiętościach konieczność zastosowania belek drewnianych o dużych przekrojach czyni takie rozwiązanie nieopłacalnym. W wypadku projektu Idylla istnieje możliwość przeprojektowania i wydaje się to zasadne. Nie będzie to jednak możliwe nad całością. W projekcie nad holem ze schodami przewidziano strop żelbetowy. Zmiana go na drewniany bez przeprojektowania układu ścian konstrukcyjnych  będzie niemożliwa.   Każdy z projektów wymaga przeprowadzenia indywidualnej analizy.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-09-19 08:15

Dzień dobry. Rozglądamy się za projektem. Wpadłem tymczasem na projekt m.in. Idylli. Proszę mi powiedzieć, czy w domach z użytkowym poddaszem jak ten tutaj, istnieje możliwość zastosowania w projekcie stropu drewnianego, i czy w pozostałych projektach z poddaszem byłaby taka możliwość?

Bartek

+

2012-08-30 07:21

Skoro klienci dopominają się o projekt Idylli bez garażu to odmawianie im jest niczym innym jak zostawianiem pieniędzy na stole lub dla konkurencji...  
Witam Niestety nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich oczekiwań klientów, dlatego zostawaimy im możliwość wprowadzenia zmian do projektu w ramach jego adaptacji lub proponujemy rozwiązanie alternatywne - np. proejkt Polluks III. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2012-08-20 09:03

Skoro klienci dopominają się o projekt Idylli bez garażu to odmawianie im jest niczym innym jak zostawianiem pieniędzy na stole lub dla konkurencji...

Darek

+

Twój IP: 54.146.195.24
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×