ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Ciekawy układ funkcjonalny sprawia, że parterowy projekt domu Idylla II z użytkowym poddaszem z pewnością zaspokoi potrzeby 4-6-osobowej rodziny. Rzut parteru projektu Idylla II podzielony został na trzy strefy: ogólną - hall, kuchnia, jadalnia i pokój dzienny, intymną z sypialniami dzieci, ogólnodostępną łazienką i sypialnią rodziców z własną łazienką oraz część gospodarczą. Dom posiada strych, na którym można wygospodarować dodatkowy pokój lub pracownię. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Idylla III oraz o mniejszej powierzchni użytkowej - Idylla.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
258 000 zł 180 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
417 000 zł 285 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
83 400 zł 57 000 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA121.5 m²
+ Powierzchnia garażu20.7 m²
Powierzchnia zabudowy181.6 m²
Kubatura netto562.4 m³
Powierzchnia dachu279.0 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku6.9 m
Min. wymiary działki dł.27.68 m
Min. wymiary działki szer.21.73 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-02-13 07:52

Witam, jestem posiadaczem domu z projektu Idylla II, w którym dostałem zgodę na przeprojektowanie i rezygnację z garażu i kotłowni w bryle domu. Po odcięciu garażu, dom zyskał prostą bryłę z przodu z dwoma oknami po bokach (kuchnia, sypialnia) i wysuniętym zadaszeniem nad wejściem. W projekcie nie podobała nam się również toaleta dla gości(pomiędzy kuchnią, jadalnią a salonem) więc z niej zrezygnowaliśmy. Błędem jednak było, iż w tym miejscu(środek domu) nie pomyśleliśmy o postawieniu komina(chociażby od poddasza, przy zrobieniu w tym miejscu lanego stropu) i zrobieniu w tym miejscu kominka, który dogrzewałby cały dom. Kominek w rogu salonu, chyba nie efektywnym rozwiązaniem. Dodatkowo po 5 latach mieszkania w domu, nasuwa mi się jeszcze jedna rzecz, zbędny środkowy filar na tarasie, co sprawia że taras jest mniej ustawny, proponowałbym rezygnację z tego filaru zastępując go większymi przekrojami belek i filarów podtrzymujących tę belkę.

Wojtek

+

2014-09-22 08:34

Dzień dobry. Rozglądamy się za projektem. Wpadłem tymczasem na projekt m.in. Idylli. Proszę mi powiedzieć, czy w domach z użytkowym poddaszem jak ten tutaj, istnieje możliwość zastosowania w projekcie stropu drewnianego, i czy w pozostałych projektach z poddaszem byłaby taka możliwość?
Witam, Przeszkodą dla możliwości zamiany stropu gęstożebrowego na drewniany jest zwykle rozpiętość elementów konstrukcyjnych (ścian konstrukcyjnych czy belek). Przy dużych rozpiętościach konieczność zastosowania belek drewnianych o dużych przekrojach czyni takie rozwiązanie nieopłacalnym. W wypadku projektu Idylla istnieje możliwość przeprojektowania i wydaje się to zasadne. Nie będzie to jednak możliwe nad całością. W projekcie nad holem ze schodami przewidziano strop żelbetowy. Zmiana go na drewniany bez przeprojektowania układu ścian konstrukcyjnych  będzie niemożliwa.   Każdy z projektów wymaga przeprowadzenia indywidualnej analizy.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-09-19 08:15

Dzień dobry. Rozglądamy się za projektem. Wpadłem tymczasem na projekt m.in. Idylli. Proszę mi powiedzieć, czy w domach z użytkowym poddaszem jak ten tutaj, istnieje możliwość zastosowania w projekcie stropu drewnianego, i czy w pozostałych projektach z poddaszem byłaby taka możliwość?

Bartek

+

2012-08-30 07:21

Skoro klienci dopominają się o projekt Idylli bez garażu to odmawianie im jest niczym innym jak zostawianiem pieniędzy na stole lub dla konkurencji...  
Witam Niestety nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich oczekiwań klientów, dlatego zostawaimy im możliwość wprowadzenia zmian do projektu w ramach jego adaptacji lub proponujemy rozwiązanie alternatywne - np. proejkt Polluks III. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2012-08-20 09:03

Skoro klienci dopominają się o projekt Idylli bez garażu to odmawianie im jest niczym innym jak zostawianiem pieniędzy na stole lub dla konkurencji...

Darek

+

Twój IP: 34.204.43.11
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×