3 pomysły na wygodną i ładną kuchnię

3 pomysły na wygodną i ładną kuchnię


Rodzaj i układ kuchni zależą od preferencji i przyzwyczajeń domowników, powierzchni, jaką mamy do dyspozycji, oraz tego, czy lubimy gotować, czy zazwyczaj jemy poza domem. Inna kuchnia sprawdzi się do mieszkania singla, a inna spełni wymagania dużej rodziny. Jak wybrać model dopasowany do naszych potrzeb i stworzyć przestrzeń, która zgodnie ze znanym powiedzeniem stanie się „sercem domu”?

Prezentujemy 3 sprawdzone rozwiązania projektowe z wizualizacjami aranżacji kuchni:

1.      Kuchnia w formie aneksu kuchennego

Kluczową zaletą aneksu kuchennego jest oszczędność miejsca. Osiąga się to nie tylko dzięki usunięciu zbędnych ścian, lecz także przez brak drzwi czy konieczności wygospodarowania wejścia z przedpokoju.

Aneks kuchenny to najlepsze rozwiązanie, jeżeli:

Aneks kuchenny daje wrażenie większej i jaśniejszej przestrzeni – zarówno jeśli chodzi o część kuchenną, jak i salon. Gdybyśmy chcieli przy tym samym metrażu stworzyć oddzielny salon i oddzielną kuchnię, powstałe pomieszczenia byłyby bardzo małe i niekomfortowe. Aneksy otwarte na salon są o wiele jaśniejsze niż małe oddzielne kuchnie, a co za tym idzie – o wiele bardziej przyjazne. Odpowiedni wystrój salonu i aneksu sprawi, że możemy jeszcze bardziej powiększyć optycznie przestrzeń.

Główną wadą aneksu kuchennego jest konieczność utrzymania porządku w tej części mieszkania, ponieważ kuchnia będzie widoczna dla każdego, kto nas odwiedzi. Łatwo unikniemy przenikania zapachów podczas gotowania dzięki wydajnym okapom odprowadzającym zapachy na zewnątrz budynku.

2.      Kuchnia połączona z salonem, ale częściowo ukryta za ścianą

Kompromisem między aneksem a kuchnią w oddzielnym pomieszczeniu jest aranżacja kuchni półotwartej na salon. Część kuchni jest połączona z salonem, a część ukryta za ścianą lub parawanem, drzwiami przesuwnymi czy barem. Dzięki półotwartej kuchni można wyraźnie odciąć wizualnie aneks od salonu i pozbyć się wrażenia przytłoczenia i braku harmonii.

Aranżacja kuchni półotwartej daje możliwość ukrycia za ścianą tego, co najmniej reprezentatywne i wyeksponowanie tego, co warte pokazania gościom przebywającym w salonie lub części jadalnianej. Za ścianą można ukryć część, w której przygotowuje się posiłki – ograniczy to również rozprzestrzenianie się zapachów. Ważne jest też to, że dzięki półotwartemu aneksowi osoba gotująca wciąż pozostaje w kontakcie z domownikami i gośćmi.

Aranżacja kuchni półotwartej na salon, jaki i kuchni z aneksem kuchennym, ma swoje wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę.

Zalety:

Wady:

3.      Kuchnia w oddzielnym pomieszczeniu

Nowoczesne aranżacje kuchni zakładają zazwyczaj tworzenie otwartych przestrzeni. Niektórzy są jednak wierni klasycznym rozwiązaniom, czyli kuchniom w oddzielnym pomieszczeniu. Największą zaletą oddzielnej kuchni jest łatwość ukrycia panującego w niej bałaganu przed gośćmi, którzy przebywają w salonie.

Oddzielna kuchnia sprawdzi się w przypadku tych osób, które często gotują i potrzebują odizolowania zapachów od reszty domu. Co więcej, takie rozwiązanie sprawia, że wilgotność powietrza w salonie nie jest tak wysoka jak w otwartych kuchniach, a to pozytywnie wpływa na zachowanie sprawności sprzętów elektronicznych w salonie. Największą wadą oddzielnej kuchni pozostaje jednak to, że przebywająca w niej osoba nie ma bezpośredniego kontaktu z gośćmi i resztą domowników przy okazji świąt czy rodzinnych spotkań.

Zastanawiasz się nad idealną kuchnią do Twojego domu marzeń? Weź pod uwagę wady i zalety powyższych rozwiązań i przejrzyj gotowe projekty domów z przykładowymi wizualizacjami wnętrz. Wtedy podjęcie decyzji będzie znacznie prostsze.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).