KOSZT BUDOWY DOMU 2014

KOSZT BUDOWY DOMU 2014


Jeśli myślisz nad budową domu, to oczywiste, że przed podjęciem decyzji chcesz wiedzieć, ile kosztuje taka inwestycja. Czasem możesz napotkać problemy ze znalezieniem konkretnych informacji, które są aktualne i mogą być podstawą do określenia budżetu potrzebnego na budowę domu w roku 2014. Rozwiejmy więc wszystkie Twoje wątpliwości, sprawdź jak prezentują się koszty budowy domu w tym roku.

Ekipa i materiały

Jeśli zaangażowanie inwestora maleje, koszt budowy wzrasta. Najdroższe może okazać się powierzenie całego procesu budowy jednej ekipie – pamiętaj, że przy niektórych etapach budowy domu, koszt robocizny jest znacznie wyższy niż koszt materiałów. Pamiętaj jednak, że nie warto oszczędzać na ludziach, a niesprawdzona ekipa może przysporzyć więcej szkód, za które będziesz musiał zapłacić (tu przeczytasz, jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną https://www.dobredomy.pl/poradnik,jak_znalezc_dobra_ekipe_budowlana.html). Przy zakupie materiałów warto rozglądać się za promocjami, dzięki temu można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Oszczędzać zdecydowanie nie należy na konstrukcji nośnej budynku. Wszystkie ewentualne niedopatrzenia wymagają bardzo kosztownych poprawek! Jest to optymistyczna wersja, bo zdarza się i tak, że korekta błędów jest niemożliwa do wykonania.

Postawienie fundamentów i stropów

Podając konkretne sumy należy napisać na podstawie jakiego domu (przybliżona wielkość, ilość kondygnacji) zostały te wartości wyliczone

Koszty wykonywania fundamentów na ok. 33000 zł. Koszty wzrastają wraz z koniecznością ich pogrubienia, sama decyzja sprowadza się do wyboru pomiędzy fundamentami wykonanymi z betonu wylewanego w deskowaniu lub wmurowanymi z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne – warstwa nośna i elewacja powinny kosztować ok. 36000 zł. Jednak pamiętaj, że to tylko orientacyjna kwota, ponieważ ceny materiałów ściennych często ulegają znaczącym zmianom. Przy ocieplaniu bloczków betonowych bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór wełny mineralnej, co powinno zwiększyć koszt o ok. 2000 zł.

Skoro masz już fundamenty, należy pomyśleć o stropach. W tym przypadku cena w dużej mierze zależy od wyboru dokonanego przez inwestora. Zdecydowanie najtańszy jest strop prefabrykowany z płyt kanałowych – to koszt około 19000 zł. Inne opcje to strop gęstożebrowy (ok 26000 zł.) oraz, często wybierany, strop monolityczny (ok. 34000 zł).

Dach i okna

Poważną pracą i poważnym wydatkiem jest dach. Nie ma większych różnic pomiędzy wykonaniem dachu pokrytego dachówką ceramiczną i dachówką cementową – koszt to ok. 46000 – 47000 zł (wszystko o wyborze dachówki przeczytasz w poradnikuhttps://www.dobredomy.pl/poradnik,jak_wybrac_dachowke_.html).

Równie ważnym elementem domu są okna. Wydasz mniej, jeśli zdecydujesz się w niektórych miejscach zamontować okna nieotwierane, opcja sprawdza się szczególnie w przypadku okien parterowych??. Na wydatki związane z oknami wpływają takie kwestie jak materiał ram i rodzaju szyb. Najtańszy wariant cenowy to około 17000 – 19000 zł, wersja standardowa to wydatek rzędu 29000 zł. 15000 zł to szacowany koszt okien dachowych. Pamiętaj, że okna połaciowe powinny być naprawdę trwałe!

Szacując, łączny koszt budowy domu do stanu surowego to jakieś 205000 zł, wydatek całkowity to ok. 360000 zł. Pamiętaj, że kiedy decydujesz się na nawet drobną zmianę konstrukcyjną na etapie budowy domu, mogą z niej wynikać inne dodatkowe modyfikacje, które zwiększą całościowy koszt. Dużo zależy również od położenia geograficznego Twojej działki i miejsc, w których zamawiasz materiały – innego budżetu będą wymagały domy w Warszawie, a innego na Lubelszczyźnie.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).