Pakiet dodatków


PAKIET ROZWIĄZAŃ ENERGOOSZCZĘDNYCH

Co oznacza dom energooszczędny?

Zapotrzebowanie budynku na energię zależy od wielu czynników. Obniżenie go powinno być bardzo ważnym elementem podczas budowy domu i wyboru technologii. Wpływa bowiem zarówno w ogromnym stopniu na codzienny koszt utrzymania budynku  jak i na emisję do środowiska ciepła, zanieczyszczeń i materiałów nie podlegających biodegradacji.

Dom energooszczędny to budynek, przy budowie którego wykorzystano rozwiązania zapewniające dobrą izolację cieplną ścian, dachu, podłogi, zredukowano mostki cieplne, uwzględniono usytuowanie budynku względem stron świata, zapewniono szczelność okien i drzwi, przy zachowaniu odpowiedniej wentylacji. Innymi słowy – ograniczono do minimum straty energii i zapotrzebowanie na ciepło.

Na lata 2013-2022 przewidziano w budżecie państwa znaczną pulę środków mających na celu promowanie i dofinansowanie budownictwa energooszczędnego („Program dopłat do domów energooszczędnych”, realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w skrócie NFOŚiGW).

Dostosowanie projektu i realizowanego budynku do wszystkich kryteriów stawianych w programie dopłat to duże wyzwanie organizacyjne i finansowe dla inwestora i współpracujących z nim osób. Jako projektanci firmy Dobre Domy uznajemy, że najbardziej optymalnym elementem w zakresie energooszczędności budynku jest jego ochrona bierna, czyli w skrócie - izolacje cieplne.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć Pakiet rozwiązań energooszczędnych!

Jest to baza detali, która umożliwia inwestorom we współpracy z projektantem adaptującym dostosowanie tradycyjnie stworzonego projektu do kryteriów budynku energooszczędnego (NF 40) w zakresie architektury domu. Dlaczego w zakresie architektury i dlaczego energooszczędnego? Część architektoniczna projektu zawiera informacje na temat izolacji termicznych budynku i ten zakres dostosowania obejmuje pakiet energetyczny. W zakresie dostosowania części instalacyjnej projektu możemy polecić specjalizujących się w tym projektantów.


"Pakiet rozwiązań energooszczędnuch" będzie dołączany gratis do każdego zakupionego projektu naszego autorstwa.


PAKIET ROZWIĄZAŃ ENERGOOSZCZĘDNYCH
Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje