ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt Kamila zachwyci ludzi poszukujących nowoczesnego, ale jednocześnie nawiązującego do tradycyjnej architektury, niewielkiego, parterowego domu. Jasna i czyta forma domu podkreślona jest drewnianymi i kamiennymi akcentami na elewacjach oraz czarnym, kontrastującym dachem. Nowoczesne, prostokątne wykusze i liczne, duże przeszklenia, szczególnie od strony południowej, wyróżnią ten dom z otoczenia. Dwustronny kominek pozwoli korzystać z uroków grillowania również w czasie gorszej pogody. Duży taras ogrodowy zachęci do odpoczynku. Wnętrze domu to trzy strefy. Strefa dzienna, zlokalizowana w zachodniej części domu, to przenikające się nawzajem kuchnia, jadalnia i pokój dzienny. Dużym udogodnieniem jest zlokalizowanie spiżarni tuż obok kuchni. Dopełnieniem dziennje funkcji parteru jest łazienka. Hall, z miejscem na wygodną, zabudowaną szafę, prowadzi do strefy prywatnej domowników. Znajduje się tam druga łazienka oraz trzy sypialnie. Z dwóch pokoi, położonych od strony południowej domu, jest wyjście na taras ogrodowy. Część gospodarcza domu to pom. gosp. z wejściem z hallu, oraz garaż jednostanowiskowy, z wejściem z wiatrołapu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że przy stosunkowo niewielkiej powierzchni użytkowej, dom jest bardzo wygodny i funkcjonalny wewnątrz, a z zewnętrz prezentuje się nowocześnie i elegancko.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
215 000 zł 145 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
386 000 zł 252 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
77 200 zł 50 400 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA112.9 m²
+ Powierzchnia garażu18.7 m²
Powierzchnia zabudowy179.7 m²
Kubatura netto409.9 m³
Powierzchnia dachu259.6 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.4 m
Min. wymiary działki dł.25.44 m
Min. wymiary działki szer.21.24 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-02-21 08:28

Dzien dobry bardzo prosze o przeslanie szczególowych rusunkow oraz kosztorysu.Dziekuje sylwia0084@ymail.com
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2018-02-20 20:19

Dzien dobry bardzo prosze o przeslanie szczególowych rusunkow oraz kosztorysu.Dziekuje sylwia0084@ymail.com

Sylwia

+

2018-02-15 08:12

Witam, Bardzo proszę o przesłanie szczegółowych rysunków oraz kosztorysu, dodatkowo proszę o informacje czy taki projekt jest budowany lub ukończony na terenie małopolski - czy można gdzieś zobaczyć go na żywo . Materiały bardzo proszę przesłać na adres chajec1@gmail.com. Dziękuję
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2018-02-14 19:12

Witam,   Bardzo proszę o przesłanie szczegółowych rysunków oraz kosztorysu, dodatkowo proszę o informacje czy taki projekt jest budowany lub ukończony na terenie małopolski - czy można gdzieś zobaczyć go na żywo . Materiały bardzo proszę przesłać na adres chajec1@gmail.com. Dziękuję

chajec

+

2017-12-13 08:50

Mogę prosić o szczegółowe rysunki do projektu wraz z kosztorysem? Pozdrawiam blazejelk2@o2.pl
Witam. Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×