Rzuty

Asteria II
Rzut parter
Asteria II
Rzut poddasza
Asteria II
Rzut działki

Elewacje

Asteria II
Elewacja przód
Asteria II
Elewacja boczna
Asteria II
Elewacja boczna
Asteria II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Asteria II jest ciekawym domem parterowym z nieużytkowym poddaszem, które w ramach adaptacji można przystosować do funkcji mieszkalnych. Prawe skrzydło domu to otwarta strefa dzienna, gdzie salon tworzy jedną przestrzeń z jadalnią i kuchnią. Duża ilość przeszkleń zapewnia doskonałe doświetlenie tej części domu. Niewątpliwym atutem tego projektu jest pustka nad salonem, dodająca przestrzeni i światła. Zadaszony taras zapewnia maksymalną ochronę przed słońcem i deszczem. Strefa nocna to trzy sypialnie, dwie łazienki oraz pralnia. Z wiatrołapu prowadzi wejście do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do dwustanowiskowego garażu. Na poddaszu można wydzielić antresolę oraz dodatkowy pokój. Projekt jest dostępny w wersji bez garażu - Asteria.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Płaczek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.