Szklane balustrady – poznaj ich właściwości

Szklane balustrady – poznaj ich właściwości


Drewniane, ze stali nierdzewnej lub… szklane – balustrady balkonów, tarasów oraz schodów wewnętrznych przybierają różnorodną postać. Jednak właśnie ta szklana, nowoczesna i delikatna, od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

Szkło urzeka przede wszystkim niepowtarzalną estetyką i różnorodnością zastosowań. Prostota tego materiału idealnie współgra z aktualnymi projektami domów, najczęściej posiadających modernistyczną bryłę. Zobacz, jak zadbać o długotrwały efekt niewymuszonej elegancji w Twoim domu.

Szklana balustrada – dla kogo to rozwiązanie?

Taki rodzaj balustrady składa się najczęściej ze szklanego przęsła w metalowej ramie. Jego połyskująca i przezroczysta forma dodaje lekkości każdej przestrzeni, w której się znajduje. Dzieje się tak dlatego, że konstrukcja pozostaje niemal niezauważalna, a jednocześnie efektownie odbija i rozprasza światło.

Szklana balustrada to pomysł aranżacyjny dla każdego, kto ceni nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Nie przytłacza pomieszczenia, ale subtelnie dopełnia pozostałe elementy wystroju.

Jaki rodzaj szkła wykorzystać w szklanych balustradach?

W konstrukcjach tego typu powinno się stosować szkło klejone, czyli warstwowe, hartowane lub zbrojone. Dla większego bezpieczeństwa warto również zdecydować się na szkło bezodpryskowe, dzięki któremu ryzyko skaleczenia spada do minimum – pamiętaj o tym zwłaszcza wtedy, gdy masz w domu dzieci lub planujesz je mieć.

Szkło hartowane wyróżnia się specyficzną budową – znajduje się w nim wytrzymała i elastyczna folia PVB chroniąca przed odpryskiwaniem materiału.

Do wyboru masz szkło:

Ostateczny wybór zależy od Twojego pomysłu.

Zalety szklanych balustrad

Może się wydawać, że szkło jest niepraktycznym materiałem, ale nic bardziej mylnego. Skutecznie chroni ono przed porywistym wiatrem i zacinającym deszczem (dlatego świetnie sprawdza się na tarasie i balkonie). Dodatkowo szklane balustrady łatwo się czyszczą i są dużo bezpieczniejsze. Wystarczy np. myjka ciśnieniowa i ścierka z mikrofibry.

Oto 6 dodatkowych powodów, dla których warto się zdecydować na szklaną balustradę:


Gdzie warto instalować szklane balustrady?

Tak naprawdę na to rozwiązanie konstrukcyjne można się zdecydować w każdej sytuacji. Świetnie sprawdzi się w budynkach przeznaczonych do użytku publicznego, w urzędach, biurowcach oraz domach prywatnych.

Zamontowane na zewnątrz wtapiają się w tło, we wnętrzach natomiast sprawiają, że aranżacja nabiera lekkości i optycznie się powiększa.

Przykładowe projekty domów ze szklanymi balustradami:

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).