Sposoby ocieplenia domu

Sposoby ocieplenia domu


Budowa domu lub jego renowacja to bardzo poważna inwestycja, wymagająca odpowiedniego przygotowania. Poza sprawdzeniem wszystkich materiałów i wynajęciem firmy budowlanej warto zadbać o ocieplenie domu.

Chcesz, aby Twój przyszły dom był ciepły nawet w największe mrozy? Zadbaj o prawidłowe ocieplenie. Jeśli nie masz wystarczających umiejętności, aby wykonać to samodzielnie, zleć to odpowiedniej firmie. Zobacz, na co warto zwrócić największą uwagę.

  1. Remont domu – ocena stanu podłoża

Budując nowy dom, nie musisz się przejmować stanem ścian, gdyż cała konstrukcja powstaje od początku. Jeśli jednak zamierzasz ocieplić swoje obecne mieszkanie, przed przystąpieniem do ocieplania musisz ocenić stan podłoża.

Zobacz, w jakiej kondycji są mury domu. Oceń nośność tynku przez opukanie ścian. Jeśli pojawi się pylenie lub zauważysz pęknięcia, musisz skuć część naruszonej ściany, a następnie uzupełnić ją świeżym materiałem. Specjalnym urządzeniem możesz zbadać też zawilgocenie ścian.

Przygotuj podłoże do ocieplenia:

  1. Ocieplanie domu od środka

Wewnętrzne ocieplanie domu stosuje się bardzo rzadko. Niekiedy warto jednak zastosować tę metodę, np. gdy nie chcesz naruszyć zewnętrznej elewacji albo dom znajduje się w rejestrze zabytków.

Zewnętrzne ściany drewniane, murowane lub gliniane należy ocieplić od środka za pomocą wełny mineralnej. Niezbędne okaże się także wybudowanie dodatkowych ścian szkieletowych, na których będzie układana wełna.

Ten sam materiał należy zastosować przy ocieplaniu ścian z kamienia i dobrze wypalonej cegły o małej nasiąkliwości. Tańszym zamiennikiem wełny może być dostawiona ścianka gipsowo-kartonowa.

  1. Ocieplanie domu z zewnątrz – ściany i dach

Tradycyjną i najpowszechniejszą metodą ocieplania domu jest stosowanie specjalnych materiałów na zewnątrz.

Aby ocieplić dom z zewnątrz, możesz użyć:

W budowach domów coraz częściej stosuje się także nowe metody ocieplania, takie jak:

Jeśli już wiesz, jaką metodą chcesz ocieplić swój dom, wybierz odpowiedni projekt na stronie www.dobredomy.pl i rozpocznij budowę.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje