Ogrzewanie garażu – czy warto się na nie zdecydować?

Ogrzewanie garażu – czy warto się na nie zdecydować?


Ogrzewanie garażu wolnostojącego jest przydatne wówczas, gdy planujesz zimą przechowywać w nim sprzęt lub materiały źle znoszące spadki temperatur. Ogrzewanie jest również niezbędne, jeśli to pomieszczenie jest dla Ciebie pracownią, warsztatem czy pomieszczeniem rekreacyjnym. Jeśli zaś Twój garaż został zaprojektowany w bryle budynku, to warto go ogrzewać, aby zwiększyć komfort cieplny w domu. Chcesz poznać zalety i wady ogrzewania garażu? Dzięki nam podejmiesz dobrą decyzję!

Zobacz także: co lepsze – garaż połączony z domem czy w oddzielnym budynku?

W jaki sposób najlepiej ogrzewać garaż?

To zależy od tego, w jakim celu chcesz utrzymywać w garażu dodatnią temperaturę:

Duża część osób decyduje się na ogrzewanie garażu, bo sądzi, że wpłynie ono pozytywnie na stan ich samochodu zimą (np. na żywotność akumulatora). Faktycznie, samochód stojący przez noc w ogrzewanym budynku rano odpala szybciej, zaś wycieraczki samochodowe nie przymarzają do szyb. Warto jednak także pamiętać, że częste odmrażanie podwozia samochodu, na którym zimą gromadzi się błoto pośniegowe zmieszane z solą drogową, przyśpiesza jego korozję. Jeśli więc decydujesz się na ogrzewanie garażu, to w szczególnie śnieżne dni przed wjechaniem do niego oczyść podwozie swojego samochodu z brudu i soli drogowej.

Sprawdź projekty domów z garażem przygotowane przez pracownię projektową Dobre Domy!

Komfort cieplny domu a ogrzewanie garażu

Garaż zaprojektowany w bryle budynku lub połączony z nią może przyczynić się do uciekania ciepłego powietrza z domu. Między garażem a pomieszczeniami w domu zawsze bowiem będzie utrzymywała się różnica temperatur, która sprzyja stratom ciepła (nawet w ogrzewanym garażu temperatura waha się między 5 a 10°C). Inwestorzy decydujący się na ogrzewanie garażu w bryle budynku często jednak zapominają, że nie poprawi ono komfortu cieplnego w Twoim domu, jeśli zabraknie odpowiedniej izolacji garażu:

Tak ocieplony garaż możesz ogrzewać w dowolny sposób lub też… pozwolić, aby ogrzewał się mimo woli. Ciepłe powietrze docierające z domu może bowiem samodzielnie ogrzewać izolowany termicznie garaż.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!