Ogrzewanie garażu – czy warto się na nie zdecydować?

Ogrzewanie garażu – czy warto się na nie zdecydować?


Ogrzewanie garażu wolnostojącego jest przydatne wówczas, gdy planujesz zimą przechowywać w nim sprzęt lub materiały źle znoszące spadki temperatur. Ogrzewanie jest również niezbędne, jeśli to pomieszczenie to Twoja pracownia, warsztat czy pomieszczenie rekreacyjne. Jeśli zaś Twój garaż został zaprojektowany w bryle budynku, to warto go ogrzewać, aby zwiększyć komfort cieplny w domu. Dowiedz się, jak ogrzewać garaż i dlaczego warto to robić!

Z tekstu dowiesz się:

Zainstalowanie ogrzewania w garażu nie tylko zwiększa Twój komfort podczas jego użytkowania, ale też niesie za sobą inne wymierne korzyści. W tym tekście podpowiadamy, dlaczego warto pomyśleć o ogrzewaniu garażu i jaki rodzaj ogrzewania wybrać.

Komfort cieplny domu a ogrzewanie garażowe

Zanim jeszcze zaczniesz zastanawiać się nad tym, jak ogrzać garaż, warto pomyśleć o jego uszczelnieniu. Zaizolowanie głównych ujść ciepła – czyli bramy i okien – pomoże Ci bowiem sprawić, że ogrzewanie będzie skuteczniejsze i bardziej ekonomiczne niezależnie od tego, jakie źródło ciepła wybierzesz.

Zadbanie o odpowiednią izolację jest szczególnie istotnie w przypadku garażu zawartego w bryle budynku lub połączonego z budynkiem. Uszczelnienie przekłada się bowiem także na ograniczenie uciekania ciepłego powietrza z domu. Między garażem a pomieszczeniami w domu zawsze będzie się  utrzymywała różnica temperatur, która sprzyja stratom ciepła (nawet w ogrzewanym garażu temperatura waha się między 5 a 8°C). Inwestorzy decydujący się na tanie ogrzewanie garażu w bryle budynku często jednak zapominają, że nie poprawi ono komfortu cieplnego w domu, jeśli zabraknie odpowiedniej izolacji garażu:

Podczas izolowania swojego garażu pamiętaj jednak, że nie może być on absolutnie szczelny, ponieważ w takim wypadku w jego wnętrzu będą się gromadzić wilgoć oraz spaliny, co jest szkodliwe zarówno dla samochodu i samego budynku, jak i dla Ciebie.

Ocieplony garaż możesz ogrzewać w dowolny sposób lub też… pozwolić, aby ogrzewał się sam dzięki ciepłemu powietrzu docierającemu z domu.

Jakie ogrzewanie do garażu?

Czym ogrzać garaż i w jaki sposób najlepiej to robić? Wiele zależy od tego, w jakim celu chcesz utrzymywać w nim dodatnią temperaturę:

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli Twój garaż służy Ci wyłącznie do parkowania samochodu, wystarczy ciepło, które dociera do niego z domu. Duża część osób decyduje się jednak na ogrzewanie garażu, bo sądzi, że wpłynie ono pozytywnie na stan ich samochodu zimą (np. na żywotność akumulatora). Faktycznie: samochód stojący przez noc w ogrzewanym budynku rano odpala szybciej, zaś wycieraczki samochodowe nie przymarzają do szyb. Warto jednak pamiętać, że częste odmrażanie podwozia samochodu, na którym zimą gromadzi się błoto pośniegowe zmieszane z solą drogową, przyśpiesza jego korozję. Jeśli więc decydujesz się na ogrzewany garaż, to w szczególnie śnieżne dni przed wjechaniem do niego oczyść podwozie swojego samochodu ze śniegu i soli drogowej.

Decydując się na ogrzewanie w garażu, pomyśl o funkcji, jaką ma on pełnić, i zadbaj o dokładną izolację bramy i okien budynku. Takie działania pozwolą Ci wybrać najlepszą dla Twojej sytuacji metodę ogrzewania i zadbać o to, aby wydatki na ogrzewanie garażu nie zrujnowały domowego budżetu.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).