JAK WYBRAĆ ZAMEK DO DRZWI ZEWNĘTRZNYCH?

JAK WYBRAĆ ZAMEK DO DRZWI ZEWNĘTRZNYCH?


Wybór zamka do drzwi zewnętrznych powinien uwzględniać stopień panującego zagrożenia. Dowiedz się, jakie są rodzaje zamków, i zapewnij swojej rodzinie komfort i bezpieczeństwo.

Rodzaje zamków

Zamki można podzielić na dwa typy: główny i dodatkowy. Zamek główny stanowi podstawowe zabezpieczenie drzwi przed włamaniem, natomiast dodatkowy pełni funkcję pomocniczą. Zasadnicza różnica między rodzajami zamków polega jednak na wykorzystanej technologii i sposobie ich montowania.

Zamki standardowe:

Zamki elektroniczne:

Zamek z atestem

Na rynku dostępne są setki zamków głównych i dodatkowych. Aby mieć pewność, że zabezpieczą Cię przed włamaniem, wybierz taki, który posiada odpowiedni atest potwierdzający jego jakość. Może to być na przykład atest Zakładu Kryminalistyki Komendy Głównej Policji. Dzięki temu zyskasz pewność, że zakupiony przez Ciebie zamek ochroni Twój dom przed nieproszonymi gośćmi. Weź jednak pod uwagę, że nie każdy producent oferuje zamki z atestem. Nawet tak znane marki jak Gerda mają w swoim portfolio zamki bez atestu.

Rodzaj klucza

To ważny element, o którym często się zapomina. Klucz powinien dobrze leżeć w dłoni i lekko się przekręcać po włożeniu do zamka. Najlepiej, jeśli jest łatwy w użyciu, a otwarcie drzwi nie wymaga dociskania klucza w głąb zamka i przekręcania go po raz kolejny w określoną stronę. Skomplikowany mechanizm może utrudnić otwieranie drzwi dzieciom i osobom starszym. Zwróć też uwagę, czy istnieje możliwość dorobienia klucza w przypadku zgubienia. Najbezpieczniejsze są te klucze, których kopie można dorobić tylko w autoryzowanych punktach wskazanych przez producenta.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zamek powinien być dostosowany do poziomu panującego zagrożenia. Pamiętaj jednak, że ważne jest również usytuowanie drzwi zewnętrznych oraz lokalizacja domu na działce. Jeśli drzwi wejściowe są widoczne z okien domu lub przynajmniej z okien sąsiada, prawdopodobieństwo włamania maleje. Postaraj się również, by w pobliżu drzwi zewnętrznych nie znajdowało się źródło prądu. Dzięki temu potencjalny złodziej nie będzie mógł podłączyć narzędzi umożliwiających wtargnięcie do budynku, np. wiertarki czy piły mechanicznej. W ten sposób zapewnisz swojej rodzinie komfort i bezpieczeństwo.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).