JAK WYBRAĆ ZAMEK DO DRZWI ZEWNĘTRZNYCH?

JAK WYBRAĆ ZAMEK DO DRZWI ZEWNĘTRZNYCH?


Wybór zamka do drzwi zewnętrznych powinien uwzględniać stopień panującego zagrożenia. Dowiedz się, jakie są rodzaje zamków, i zapewnij swojej rodzinie komfort i bezpieczeństwo.

Rodzaje zamków

Zamki można podzielić na dwa typy: główny i dodatkowy. Zamek główny stanowi podstawowe zabezpieczenie drzwi przed włamaniem, natomiast dodatkowy pełni funkcję pomocniczą. Zasadnicza różnica między rodzajami zamków polega jednak na wykorzystanej technologii i sposobie ich montowania.

Zamki standardowe:

Zamki elektroniczne:

Zamek z atestem

Na rynku dostępne są setki zamków głównych i dodatkowych. Aby mieć pewność, że zabezpieczą Cię przed włamaniem, wybierz taki, który posiada odpowiedni atest potwierdzający jego jakość. Może to być na przykład atest Zakładu Kryminalistyki Komendy Głównej Policji. Dzięki temu zyskasz pewność, że zakupiony przez Ciebie zamek ochroni Twój dom przed nieproszonymi gośćmi. Weź jednak pod uwagę, że nie każdy producent oferuje zamki z atestem. Nawet tak znane marki jak Gerda mają w swoim portfolio zamki bez atestu.

Rodzaj klucza

To ważny element, o którym często się zapomina. Klucz powinien dobrze leżeć w dłoni i lekko się przekręcać po włożeniu do zamka. Najlepiej, jeśli jest łatwy w użyciu, a otwarcie drzwi nie wymaga dociskania klucza w głąb zamka i przekręcania go po raz kolejny w określoną stronę. Skomplikowany mechanizm może utrudnić otwieranie drzwi dzieciom i osobom starszym. Zwróć też uwagę, czy istnieje możliwość dorobienia klucza w przypadku zgubienia. Najbezpieczniejsze są te klucze, których kopie można dorobić tylko w autoryzowanych punktach wskazanych przez producenta.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zamek powinien być dostosowany do poziomu panującego zagrożenia. Pamiętaj jednak, że ważne jest również usytuowanie drzwi zewnętrznych oraz lokalizacja domu na działce. Jeśli drzwi wejściowe są widoczne z okien domu lub przynajmniej z okien sąsiada, prawdopodobieństwo włamania maleje. Postaraj się również, by w pobliżu drzwi zewnętrznych nie znajdowało się źródło prądu. Dzięki temu potencjalny złodziej nie będzie mógł podłączyć narzędzi umożliwiających wtargnięcie do budynku, np. wiertarki czy piły mechanicznej. W ten sposób zapewnisz swojej rodzinie komfort i bezpieczeństwo.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje