ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Beniamin II to dom z poddaszem użytkowym, o średniej powierzchni użytkowej, z garażem jednostanowiskowym. Prosta stylistyka, liczne przeszklenia i proste lukarny dodają nowoczesnego charakteru. Parter domu zarezerwowany jest na strefę dziennego odpoczynku oraz pracy. Cała powierzchnia dzienna skupiona jest wokół kominka. Pokój dzienny, jadalnia i kuchnia tworzą jedną przestrzeń, choć wyraźnie widać granice poszczególnych pomieszczeń. Uwagę przykuwa jadalnia, mieszcząca duży, rodzinny stół, zlokalizowana w przeszklonym narożniku. Tuż obok kuchni projektanci zaplanowali spiżarnię oraz łazienkę. Wejście do części gospodarczej (kotłownia i garaż) jest bezpośrednio z wiatrołapu. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie oraz łazienkę z pralnią. Projekt dostępny w wersji z innym układem pomieszczeń na poddaszu - Beniamin.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi). Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA132.5 m²
+ Powierzchnia garażu20.2 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.1 m²
Powierzchnia zabudowy132.6 m²
Kubatura netto465.9 m³
Powierzchnia dachu198.0 m²
Kąt nachylenia dachu45°
Wysokość budynku8.9 m
Min. wymiary działki dł.17.86 m
Min. wymiary działki szer.22.98 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 556 zł 2 856 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-04-20 10:53

Jaka jest wysokość ścianki kolankowej w tym budynku i czy jest ona taka sama w obu wersjach projektu Benjamin?
Witam Ścianka kolankowa w Benjaminie i Benjaminie II wynosi 106cm.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-04-19 20:02

Jaka jest wysokość ścianki kolankowej w tym budynku i czy jest ona taka sama w obu wersjach projektu Benjamin?

M.

+

2016-02-26 13:38

Witam, a czy można tu zastosować elewację drewnianą? Znalazłam taką deskę www.komplexmarket.pl/sklep/deski-elewacyjne/thermory-thermo-sosna/ i chciałabym ją zastosować. Czy projekt jest przystosowany pod elewację drewnianą?
Witam W projekcie Beniamin II elewacje pokryte są tynkiem strukturalnym i płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi). Jest możliwość zmiany materiałów ścian zewnętrznych i wykończeniowych (tynki, posadzki, dachówki, izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej) pod warunkiem utrzymania wymaganych parametrów (tj. np. wytrzymałość, ciepłochłonność). Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu. Wybrany przez Państwa architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt. Nasza pracownia jako autor projektu wyda bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-02-25 10:31

Witam, a czy można tu zastosować elewację drewnianą? Znalazłam taką deskę www.komplexmarket.pl/sklep/deski-elewacyjne/thermory-thermo-sosna/ i chciałabym ją zastosować. Czy projekt jest przystosowany pod elewację drewnianą?

Veronka

+

2015-10-30 08:18

Witam . Wiadomo jaki jest kat nachylenia dachu i ile wynosi wysokosc sciany kolankowej ?
  Dzień dobry! Kąt nachylenia dachu dla projektu Benjamin II wynosi 45 stopni. Jest to nasza nowa koncepcja i jeszcze nie ma zakończonej dokumentacji technicznej. Dlatego nie jestem w stanie podać konkretnej wysokości ścianki kolankowej. Pozdrawiam!  

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.243.26.210
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×