ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Aureliusz III to bardzo gustowny dom z poddaszem użytkowym, o tradycyjnej bryle i nieskomplikowanym układzie funkcjonalnym. Bryła budynku jest prosta, zaprojektowana na bazie prostokąta, przekryta nieskomplikowanym, dwuspadowym dachem. Salon z kominkiem wewnętrznym został zlokalizowany przy fasadzie ogrodowej, co daje możliwość otwarcia na duży taras. Kuchnia łączy się przestrzennie z jadalnią i pokojem dziennym. Na parterze usytuowano również przydatną w każdym domu spiżarnię, gabinet oraz niewielką łazienkę. W sporym wiatrołapie odnajdujemy przejście do kotłowni. Liczne przeszklenia podkreślają nietuzinkowy styl wnętrza tego domu, sprawiając jednocześnie wrażenie, iż przestrzeń na dole jest bardzo jasna. Na wygodne poddasze składają się trzy sypialnie, w tym jedna z nich połączona z garderobą oraz ogólnodostępna łazienka. Projekt tego wyjątkowego domu przypadnie do gustu rodzinie 4-6 osobowej. Aureliusz III to projekt domu, który zaprojektowany został z ogromną dbałością o najmniejsze wręcz detale, dzięki czemu przykuwa on uwagę niejednego przechodnia. Ten dom kryje w sobie dobrze przemyślany układ pomieszczeń oraz maksymalnie zagospodarowaną przestrzeń. Projekt dostępny jest w wersji z garażem: jednostanowiskowym - Aureliusz oraz dwustanowiskowym - Aureliusz II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
156 000 zł 119 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
287 000 zł 213 000 zł 204 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
21 000 zł 15 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
57 400 zł 42 600 zł 40 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA120.1 m²
Powierzchnia zabudowy94.5 m²
Kubatura netto408.9 m³
Powierzchnia dachu161.9 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.18.50 m
Min. wymiary działki szer.16.60 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-01-10 08:40

Kupiłem ten projekt i mam już stan surowy prawie zamknięty... Teraz analizuje i nie mogę znaleźć gdzie jest zestawienie ścian wewnętrznych?
Witam Proszę o podanie adresu mailowego - prześlemy zestawienie powierzchni poszczególnych przegród budynku.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-01-09 15:19

Kupiłem ten projekt i mam już stan surowy prawie zamknięty... Teraz analizuje i nie mogę znaleźć gdzie jest zestawienie ścian wewnętrznych?

Jan

+

2017-07-05 21:10

Witam Ma ktoś może zdjęcia wybudowanego domu?

hansii

+

2016-06-27 06:26

Witam. Zastanawiam się nad zakupem tego projektu. Jaka jest wysokość ścianki kolankowej w tym projekcie oraz jaka jest szerokość pomieszczenia gospodarczego?
Witam, wysokość ścianki kolankowej to 74cm. Szerokość pom. gosp. to 1,40m. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2016-06-26 16:33

Witam. Zastanawiam się nad zakupem tego projektu. Jaka jest wysokość ścianki kolankowej w tym projekcie oraz jaka jest szerokość pomieszczenia gospodarczego?

Happysad

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×