ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Agis Multi-Comfort to energooszczędny dom, zaprojektowany we współpracy z firmą Saint-Gobain, w standardzie Multi-Comfort, obejmującym podniesione parametry energetyczne, akustyczne i cieplne. Projekt domu Agis Multi-Comfort to dom o nowoczesnej formie i ciekawej bryle, który spełni oczekiwania 4-5-osobowej rodziny. Projekt Agis Multi-Comfort jest domem parterowym, z dachem dwuspadowym. Część ogólnodostępną obejmuje pokój dzienny, który został przestrzennie połączony z jadalnią. Z częściowo zamkniętej kuchni dostępna jest podręczna spiżarnia. W części prywatnej znajdują się trzy sypialnie z ogólnodostępną łazienką. W strefie wejściowej znajduje się pomieszczenie gospodarcze (kotłownia) oraz toaleta. Z hallu istnieje możliwość wejścia na obszerny strych schodami schowanymi w stropie.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych wełną mineralną, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Małgorzata Dracz
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
162 000 zł 123 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
320 000 zł 235 000 zł 211 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
15 000 zł 11 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
64 000 zł 47 000 zł 42 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA102.7 m²
Powierzchnia zabudowy162.8 m²
Kubatura netto301.0 m³
Powierzchnia dachu231.6 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.1 m
Min. wymiary działki dł.19.79 m
Min. wymiary działki szer.21.64 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-11-20 09:50

Dziękuję za odpowiedź. Spodobał mi się ten projekt, ale zastanawiam się jeszcze czy można powiększyć ten dom np. do 120m/2 - dodając po jednym metrze od strony salon/kuchnia i po przeciwnej stronie budynku - tak aby zwiększyć powierzchnię salonu do ok. 30m/2 i zwiększyć powierzchnię łazienki i dwóch mniejszych pokoi. Dodam że zastanawiam się nad technologią ścian z keramzytu, ogrzewanie pompa ciepła - czy są jakieś przeciwwskazania? I jeszcze jedno pytanie - czy są dostępne rysunki/rzuty z wymiarami ścian?
Witam ponownie Zaproponowane przez Pana zmiany (wymiary budynku, zmiana technologii budowy domu, pompa ciepła) możliwe są do nienaniesienia na projekt na etapie jego adaptacji, przy współpracy z architektem. Nasza Pracowania oczywiście wyrazi zgodę na ich realizację. Co do szczegółowych rysunków - proszę o podanie adresu mailowego bądź kontakt na adres info@dobredomy. pl - doślemy je Panu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-11-19 14:26

Dziękuję za odpowiedź. Spodobał mi się ten projekt, ale zastanawiam się jeszcze czy można powiększyć ten dom np. do 120m/2 - dodając po jednym metrze od strony salon/kuchnia i po przeciwnej stronie budynku - tak aby zwiększyć powierzchnię salonu do ok. 30m/2 i zwiększyć powierzchnię łazienki i dwóch mniejszych pokoi. Dodam że zastanawiam się nad technologią ścian z keramzytu, ogrzewanie pompa ciepła - czy są jakieś przeciwwskazania? I jeszcze jedno pytanie - czy są dostępne rysunki/rzuty z wymiarami ścian?

Łukasz

+

2015-11-19 09:08

Czym się różni ten projekt, od projektu AGIS? Doszukałem się tylko różnicy w szacunkowej cenie - i to dość sporej...
Witam Założeniem technologii Multi Comfort jest to, iż dom ten będzie „niskoenergetyczny” – czyli będzie spełniał warunek zapotrzebowania na energię pierwotną max 50kWh/m2*rok, konieczne jest tu jednak zastosowanie instalacji wentylacji mechanicznej. Przy zastosowaniu dodatkowo odnawialnych źródeł energii ( np. gruntowe wymienniki ciepła, solary itp.) wskaźnik ten może obniżyć się do 30 kWh/m2*rok.  Poza tym ma to być dom komfortowy pod względem termicznym, akustycznym. Powyższe elementy powodują, że wartość tego budynku jest znacznie większa niż budynku wybudowanego w technologii tradycyjnej, oraz będzie on spełniał warunki z wytycznych, jakie mają zacząć obowiązywać w Polsce w 2020r, dotyczące parametrów energetycznych dla domów jednorodzinnych. W dokumentacji projekty te mają różne : - Warstwy wykończenia przegród ( ściany, stropy, podłoga na gruncie, dach, tarasy) - Parametry stolarki - Rodzaj materiałów w instalacjach sanitarnych   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2015-11-18 14:05

Czym się różni ten projekt, od projektu AGIS? Doszukałem się tylko różnicy w szacunkowej cenie - i to dość sporej...

Łukasz

+

2015-03-09 10:39

ile wyniosła by powierzchnia strychu, gdybym chciała go zaadoptować na użytkowe? o ile mniej więcej wzrośnie koszt budowy tego domu wóczas (schody na górę, okna połaciowe itp)? Czy jest możwliwośc wybudowania domu w technoligii thermomur + wentylacja mechaniczna? Ile kosztował by wóczas projekt i ewentualnie wykonanie metodą gospodarczą? Czy w kuchni można zrobić wyspę?
Witam Proszę o skierowanie swojego zapytania bezpośrednio do architektów na adres info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×