Rzuty

Aridela I Multi-Comfort
Rzut parter
Aridela I Multi-Comfort
Rzut poddasze
Aridela I Multi-Comfort
Rzut działki

Elewacje

Aridela I Multi-Comfort
Elewacja przód
Aridela I Multi-Comfort
Elewacja boczna
Aridela I Multi-Comfort
Elewacja boczna
Aridela I Multi-Comfort
Elewacja tył

Przekroje

Aridela I Multi-Comfort
Przekroje

Opis

Projekt domu Aridela I Multi-Comfort to energooszczędny dom, zaprojektowany we współpracy z firmą Saint-Gobain, w standardzie Multi-Comfort, obejmującym podniesione parametry energetyczne, akustyczne i cieplne. Z myślą o 4-6-osobowej rodzinie zaprojektowany został energooszczędny projekt domu Aridela I Multi-Comfort. Projekt Aridela I Multi-Comfort jest ciekawym przykładem architektury z dachem dwuspadowym. Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem połączonym z jadalnią i kuchnią, część gospodarcza oraz gabinet. Jednostanowiskowy garaż dostępny jest poprzez pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu zlokalizowano część nocną z trzema sypialniami(w tym jedna z własną garderobą) oraz ogólnodostępną łazienką. Istnieje możliwość, w ramach adaptacji, zmiany funkcji strychu na pokój. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, ocieplone wełną mineralną, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 228 000 zł 173 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 404 000 zł 348 000 zł 294 000 zł
Elementy zewnętrzne 19 000 zł 13 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.