Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop?

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop?


Spakowane walizki, krem w filtrem, woda do picia, ubezpieczenie – przed wakacyjną podróżą masz sporo na głowie. A czy pamiętałeś, żeby przygotować również swój dom na czas Twojej nieobecności? Zanim oddasz się błogiemu lenistwu na plaży lub górskim wspinaczkom, upewnij się, że wymarzone cztery kąty są zabezpieczone przed awarią i włamaniem.

Najlepszym rozwiązaniem okaże się oczywiście poproszenie znajomych o zamieszkanie w Twoim domu podczas urlopowej nieobecności. Co jednak zrobić, gdy nie masz takiej możliwości? Proponujemy 4 rzeczy, które powinieneś zrobić, żeby móc spokojnie wypocząć i nie martwić się o bezpieczeństwo domu.

  1. System alarmowy

Jeżeli go posiadasz, przed wyjazdem sprawdź działanie czujników ruchu oraz sygnalizatorów dźwiękowych i świetlnych. Na wszelki wypadek możesz też zmienić hasło do systemu alarmowego. Warto też pomyśleć o ochronie posesji przed włamaniem. Agencja ochrony, która patroluje okolicę i świadczy usługi montażu alarmu, to rozwiązanie, które odstraszy złodzieja, bowiem sama tabliczka „obiekt strzeżony” umieszczona na ogrodzeniu może nie wystarczyć.

  1. Okna i drzwi

Upewnij się, że wszystkie okna i drzwi wejściowe oraz garażowe są dokładnie zamknięte. Pozostawienie nawet niewielkiej szczeliny wystarczy, żeby ułatwić złodziejowi dostęp do mieszkania. Poza tym niedomknięte okno dachowe na poddaszu w czasie obfitego deszczu to gotowy przepis na zalanie, a w przypadku wichury – dodatkowe zniszczenia.

Masz rolety zewnętrzne na oknach? Upewnij się, że mechanizm opuszczania i podnoszenia oraz zaczepy blokad chroniące przed ręcznym podniesieniem działają sprawnie.. Jeżeli jesteś na etapie wyboru projektu domu, rozważ montaż zewnętrznych rolet podtynkowych. Stanowią one skuteczniejsze zabezpieczenie okien, ponieważ kaseta jest ukryta w ścianie pod tynkiem. W przypadku osłon z kasetą na zewnątrz niektórzy złodzieje potrafią sobie z nią poradzić i w ten sposób sforsować całą roletę. Poza tym rolety zewnętrzne podtynkowe są bardzo estetycznym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zależy Ci, by żadne dodatkowe elementy nie szpeciły elewacji budynku.

  1. Instalacje i zawory

Nie zawsze masz możliwość, żeby całkowicie wyłączyć instalację elektryczną, szczególnie jeśli posiadasz instalację alarmową. W takiej sytuacji przed wyjazdem odłącz wtyczki komputerów, telewizorów i innych sprzętów, które nie wymagają stałego dostępu prądu. Lepiej nie ryzykować, że burza z piorunami spowoduje zwarcie. Pamiętaj też o wyłączeniu urządzeń podgrzewających wodę, zamknięciu zaworu gazu i wody. Dzięki temu unikniesz groźnych awarii.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz, jak zabezpieczyć instalację elektryczną.

  1. Ubezpieczenie domu

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. Warto więc przed wyjazdem wykupić polisę, która nie tylko ubezpieczy rodzinę przed ryzykiem nieszczęśliwych wypadków czy utraty bagażu, lecz także pomoże zadbać o dom. Całoroczne ubezpieczenie przed kradzieżą czy zalaniem, a także zniszczeniami wywołanymi przez żywioły, to większa ochrona oraz zabezpieczenie przed nieprzyjemnymi skutkami awarii lub włamań.

Pamiętaj: bezpieczeństwo domu to również bezpieczeństwo i spokój całej Twojej rodziny. Nie zostawiaj na ostatnią chwilę sprawdzenia drzwi, okien oraz instalacji. Przed wyjazdem koniecznie włącz też system alarmowy. Spokojnej podróży!

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje