Rodzaje ogrodzeń – jak wybrać najlepsze?

Rodzaje ogrodzeń – jak wybrać najlepsze?


Drewniane, betonowe, a może murowane? Ogrodzenie to bardzo ważne dopełnienie domu – w końcu wyznacza nasz teren i z założenia zapewnia prywatność. Wybór odpowiedniego może być dla domowników nie lada wyzwaniem. Pod uwagę należy wziąć takie aspekty jak cena, wytrzymałość, ale również estetyka.

Poznaj rodzaje ogrodzeń i wybierz to, które będzie najlepiej pasować do projektu Twojego domu.

Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenie z drewna może wydawać się już nieco przestarzałe, jednak wciąż ma swoich zwolenników. Jego niewątpliwą zaletą jest niska cena, szczególnie w porównaniu z innymi materiałami. Innym atutem może być proste wykonanie, które polega w zasadzie tylko na połączeniu ze sobą odpowiednich, gotowych elementów. Za oczywistą wadę należy tutaj uznać mniejszą trwałość drewna niż np. metalu. Do innych minusów zaliczymy łatwopalność oraz fakt, że korniki, ale też warunki atmosferyczne, mogą stosunkowo szybko uszkodzić drewno.

Od czego zależy ogrodzenie domu? Zobacz!

Ogrodzenie betonowe

Ci, którym zależy na zachowaniu prywatności w jak największym stopniu, na pewno rozważą ogrodzenie betonowe. Jego nieatrakcyjny wygląd to już w tej chwili tylko stereotyp. Wzornictwo stało się o wiele bogatsze i bardziej szykowne. Zaletą ogrodzenia betonowego jest również wyjątkowa trwałość – dobry beton charakteryzuje się dobrą odpornością na wilgość czy mróz. Wadą może być specyficzna estetyka, jednak jak zostało to już podkreślone, w tej chwili opcji stylistycznych isnieje już naprawdę dużo.

Ogrodzenia metalowe

Najprostszym rodzajem ogrodzenia metalowego jest siatka. Do jej atutów należą niska cena oraz mało skomplikowany proces odgradzania – możemy to zrobić samodzielnie. Jednak średnie walory estetyczne decydują o tym, że wybieramy ją już coraz rzadziej. Wiele osób nie jest w stanie zaakceptować również tego, że nie zapewnia ona prywatności.

Innym rodzajem ogrodzenia metalowego jest ogrodzenie kute. Powinni je przemyśleć wszyscy fani elegancji. Warsztaty kowalstwa artystycznego często przygotowują je na specjalne zamówienie klienta, dzięki czemu może ono w pełni odpowiadać na potrzeby mieszkańców domu. Takie ogrodzenia zapewniają duże bezpieczeństwo, są również bardzo trwałe oraz odporne na zniszczenia, takie jak korozja lub deformacja. Do wad można zaliczyć dość wysoką cenę, lecz biorąc pod uwagę wytrzymałość, w perspektywie długoterminowej to rozwiązanie można uznać za oszczędne.

Przejrzyj poradnik Dobrych Domów i zobacz, jak jeszcze możesz ogrodzić swoją działkę budowlaną.

Ogrodzenia murowane

Ten stary i bardzo tradycyjny sposób odgradzania wciąż ma swoich wiernych fanów. W tej chwili możemy wybierać spośród materiałów, takich jak kamień murowany, cegła, cegła klinkierowa czy pustaki ogrodzeniowe. Plastyczność takiego rozwiązania sprawia, że może być wykorzystywane nawet na niełatwym terenie. Nikogo nie trzeba przekonywać o jego trwałości. Poza tym jest też bardzo ekologiczne. Mur jako bardzo wyrazisty rodzaj ogrodzenia nie  będzie jednak pasował do każdego projektu domu, a szczególnie utrzymanego w nowoczesnej, minimalistycznej konwencji. Sprawdzi się za to przy budynkach tradycyjnych lub stylizowanych na dworek.

Wiesz już, jaki jest najważniejszy aspekt, którym będziesz się kierował przy wyborze ogrodzenia? Jeśli tak, to sprawdź projekty domów z Pracowni Projektowej Dobre Domy!

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).