Czym ogrodzić działkę?

Czym ogrodzić działkę?


Siatką, sztachetami, a może klinkierem? Działkę wokół domu można ogrodzić na kilka różnych sposobów – poznaj wady i zalety najpopularniejszych z nich!

Ostre sąsiedzkie zatargi o miedzę nie dotyczą tych, którzy budują się na osiedlach domków jednorodzinnych – konflikt o kilka centymetrów więcej ziemi do posadzenia kwiatów wydaje się po prostu niepoważny. Nie oznacza to jednak, że własnej działki nie warto grodzić. To w końcu najlepsza metoda na uchronienie się przed nieproszonymi gośćmi, np. psami, które chciałyby się załatwić na wypielęgnowanym trawniku. Oto najważniejsze cechy poszczególnych rodzajów ogrodzenia:

Siatka

To najprostsze i najtańsze rozwiązanie, dlatego wciąż najpopularniejsze (nawet jeśli mało estetyczne). Najlepiej mocować ją do słupów o betonowych fundamentach i wybierać siatkę zrobioną z grubszego drutu, co gwarantuje jej stabilność i wytrzymałość.

Ogrodzenie drewniane

Jest trochę droższe niż siatka, jednak bardziej estetyczne i świetnie komponuje się z innymi drewnianymi elementami, np. altaną ogrodową. Drewno należy jednak odpowiednio zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych: musi być regularnie impregnowane, a także pokrywane preparatami antygrzybicznymi i owadobójczymi, które odstraszą korniki.

Ogrodzenie murowane

Jest bardzo wytrzymałe i estetyczne. Może być wykonane z zarówno z cegły klinkierowej, która jest odporna na warunki atmosferyczne i nie wymaga konserwacji (pod warunkiem, że ogrodzenie zostało postawione bez wad konstrukcyjnych), jak również bardzo trwałego kamienia. W tym ostatnim przypadku ogrodzenie może wyglądać jak mur: warstwowy (z ułożonych na sobie łupanych kamieni), cyklopowy (z kamieni łamanych) lub rzędowy (z kamieni w kształcie prostopadłościanów).

Ogrodzenie systemowe

Jest wykonane z metalu; składają się z kraty oraz profilu. Może być stopniowane, czyli przystosowane do terenów o pofałdowanej powierzchni; świetnie nadaje się też do instalacji monitoringu. Podczas montażu takiego ogrodzenia trzeba pamiętać, aby panele miały zabezpieczenia antykorozyjne, tak, by po sezonie zimowym nie trzeba ich było poddawać kosztownej renowacji.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).