FAKRO ENERGOOSZCZĘDNIE I EKONOMICZNIE

FAKRO ENERGOOSZCZĘDNIE I EKONOMICZNIE


Polska firma FAKRO, jeden z wiodących producentów okien dachowych na świecie, oferuje szeroką gamę produktów zapewniających wygodę i komfort na poddaszu. Z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji budynków oraz o ochronie środowiska naturalnego firma FAKRO wprowadziła do sprzedaży specjalne energooszczędne produkty.

Superenergooszczędne okno FTT U8 Thermo to nowatorska konstrukcja zapewniająca dużą oszczędność energii cieplnej. Okno skonstruowane zostało z uwzględnieniem rygorystycznych wymagań budownictwa pasywnego.W nowej konstrukcji okna FTT U8 Thermo, trzykomorowy pakiet szybowy U8 osadzony jest w specjalnie zaprojektowanej ramie skrzydła. Okno posiada poszerzone drewniane profile, w porównaniu ze standardowym oknem oraz wyposażone jest w pięć uszczelek. Taka konstrukcja minimalizuje zjawisko powstawania mostków cieplnych oraz zapewnia lepszą izolacyjność okna. Okno FTT U8 Thermo dostarczane i montowane wraz z kołnierzem EHV-AT Thermo, który umożliwia docieplenie okna dachowego powyżej drewnianej konstrukcji dachu.

Jest to najbardziej energooszczędne okno dachowe na świecie o współczynniku Uw=0,58W/m2K. Podczas montażu ważne jest aby szczeliny pomiędzy oknem a konstrukcją dachu zostały dokładnie wypełnione materiałem termoizolacyjnym. Materiał ten powinien być również dobrze zabezpieczony przed wilgocią. Do takich celów służy dołączony do okna FTT U8 Thermo specjalny pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK. Pakiet przeznaczony jest do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej wokół okna. Materiał termoizolacyjny z naturalnej wełny owczej jest doskonałym izolatorem. Łatwy w formowaniu i neutralny dla montażysty.

W zimie, podczas słonecznych dni, przez szybę w oknie dachowym przenika promieniowanie słoneczne. Pochłaniane jest ono przez przedmioty znajdujące się we wnętrzu, które po nagrzaniu emitują ciepło. Ciepło pozostaje w pomieszczeniu, ponieważ nie jest przepuszczane na zewnątrz przez szybę z powłoką niskoemisyjną.

Dlatego, w zimie pomieszczenia na poddaszu nagrzewają się częściowo w sposób naturalny. Natomiast latem, aby uniknąć niepożądanego efektu nagrzewania, okna dachowe osłaniane są zasłonami zewnętrznymi (markizy lub rolety). Akcesoria zewnętrzne mogą być obsługiwane manualnie lub elektrycznie.

Kolektory słoneczne absorbują promieniowanie słoneczne i zamieniają je w ciepło, które wspomaga ogrzewanie w domu. Kolektory FAKRO wpuszczane są w połać dachu, co zwiększa ich izolacyjność oraz poprawia sprawność całej instalacji solarnej. Ponadto kolektory tego typu mogą być systemowo zespalane z oknami dachowymi dzięki czemu idealnie wtapiają się w bryłę całego dachu.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje