Projekt minimalistycznego domu. Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Projekt minimalistycznego domu. Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę


Architekci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych pomysłów na tworzenie i wykańczanie budynków. Zdobienia, kolory, rozłożyste konstrukcje dachów – wszystkie z tych propozycji wyglądają pięknie, ale wielu z nas wśród nich wciąż szuka prostych brył, naturalnych materiałów i jasnych kolorów, w skrócie: projektów domów minimalistycznych. W tym tekście podpowiadamy, dlaczego warto postawić właśnie na nie.

Z tekstu dowiesz się:

Minimalistyczne domy od lat podbijają serca inwestorów. Dzieje się tak właśnie za sprawą jasnych kolorów i niezwykle prosto zaprojektowanych brył. Bo choć styl minimalistyczny kojarzymy głównie z wnętrzami, same projekty budynków też są tworzone zgodnie z jego zasadami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat minimalizmu w domu: zarówno w jego wnętrzu, jak i na zewnątrz.

Jak wygląda minimalistyczny dom na zewnątrz?

Projektowanie bryły minimalistycznego domu rządzi się swoimi prawami. Jakich zasad powinien przestrzegać architekt, który planuje stworzenie takiego projektu? Sprawdź:

Dom minimalistyczny najczęściej jest budowany na planie klasycznego prostokąta. Taki projekt ułatwia planowanie przestrzeni wewnątrz, a także przygotowanie fundamentów.

Dzięki prostej bryle znacznie łatwiej jest zaprojektować dach domu minimalistycznego. Tutaj do wyboru są dwa najbardziej popularne rodzaje: dach dwuspadowy i dach czterospadowy. Oba będą wyglądać równie efektownie, jednak dach dwuspadowy jest prostszy w wykonaniu, a co za tym idzie – również tańszy. Drugim ważnym czynnikiem jest sam kąt nachylenia dachu. W naszej strefie klimatycznej wynosi on najczęściej między 30 a 45°. Dzięki takiej budowie woda czy śnieg nie zatrzymują się na nim, a swobodnie zsuwają się w dół, nie obciążając konstrukcji.

Tynk, drewniane panele, płytki gresowe – materiałów wykończeniowych na elewację jest na rynku naprawdę wiele. Ważne jednak, żeby całość była zachowana w naturalnych, delikatnych kolorach. Nie oznacza to wcale, że fasada Twojego domu musi być biała! Do wyboru masz takie kolory, jak beże, brązy i szarości.

Przeczytaj także tekst o domach z drewnianymi wykończeniami elewacji.

Tak jak moda na sam minimalizm, moda na duże przeszklenia najprawdopodobniej przywędrowała do nas ze Skandynawii. Dlaczego ich uwzględnienie jest tak ważne w minimalistycznym projekcie domu? Przeczytaj:

Dowiedz się także, jak zadbać o ciepło w domu z dużymi przeszkleniami.

Minimalizm w domu: projekt domu minimalistycznego wewnątrz

We wnętrzu minimalistycznego domu ważne są otwarte przestrzenie, które zapewniają dużą swobodę projektową. Właśnie dlatego w domach zaprojektowanych w tym stylu bardzo często uwzględnia się otwartą strefę dzienną. Zaletami tego rozwiązania architektonicznego są m.in.:

Zaletą zastosowania przestrzeni otwartej są także oszczędność miejsca i pieniędzy związane z mniejszą liczbą ścian.

Dlaczego warto decydować się na projekty domów minimalistycznych? Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, ile zwolenników tego rodzaju projektów. Jedno jest pewne: dom minimalistyczny jest doskonałą propozycją zwłaszcza dla osób, które lubią proste formy lub po prostu nie chcą wydawać zbyt dużo na budowę. Minimalizm przejawi się tu bowiem także w kosztach, które zredukujesz dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na materiały różnego typu.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).