Jak prawidłowo wykonać podłogę na gruncie?

Jak prawidłowo wykonać podłogę na gruncie?


Podłoga wykonana na gruncie nie opiera się na fundamentach, dzięki czemu ich nie obciąża Tym samym przenosi nacisk ścian działowych parteru i wyposażenia na grunt. Chcesz wykorzystać ten rodzaj podłogi w swoim domu? Zobacz, jak zbudować podłogę na gruncie i jak to rozwiązanie wpływa na koszty utrzymania domu.

Zadaniem podłogi na gruncie jest ochrona budynku przed przenikaniem wilgoci i uciekaniem ciepła na zewnątrz. Jej ułożenie może więc znacznie zmniejszyć koszty utrzymania domu. Jak wykonać taką podłogę? Poznaj najważniejsze wskazówki.

Krok pierwszy: Wykonaj podsypkę pod podłogę na gruncie

Z miejsca, na którym ma powstać dom, usuń humus, czyli warstwę żyznej gleby. Wykop powinien być wykonany tak, aby ostatnia warstwa podłogi na gruncie znalazła się równo na powierzchni ziemi. Następnie oczyść i wyrównaj podłoże, co ułatwi Ci układanie kolejnych poziomów.

Teraz możesz przejść do rozłożenia podsypki. Do jej wykonania potrzebujesz żwiru i piasku, czyli mieszanki zwanej pospółką. Możesz również zastosować gotowe kruszywo keramzytowe.

Krok drugi: Zrób betonowanie podłogi na gruncie

Czas na betonowanie, czyli układanie warstwy, która przejmie ciężar ścian działowych. Do wykonania tego etapu możesz wykorzystać:

Krok trzeci: Połóż izolację przeciwwilgociową i termiczną podłogi na gruncie

Warstwa betonu dokładnie wyschła? Jeśli tak, możesz przejść do układania kolejnych poziomów podłogi na gruncie. Zajmij się kolejno:

Uwaga! Jeśli chcesz zamontować ogrzewanie podłogowe, warstwa izolacji termicznej może być nieco cieńsza (np. 15 cm zamiast 20 cm). Nie warto jednak z niej rezygnować – bez tej warstwy bowiem ogrzewanie będzie musiało mocniej działać, co z kolei zwiększy koszty utrzymania domu.

Zobacz poradnik Dobrych Domów i przekonaj się, co warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym.

Krok czwarty: Połóż podkład podłogowy na gruncie

To już ostatni etap układania podłogi na gruncie. Podkład może być wykonany z:

Jesteś gotowy do budowy podłogi na gruncie? Wejdź na stronę www.dobredomy.pl i znajdź projekt, który najlepiej pasuje do tego rozwiązania.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).