Domy z ogrzewaniem elektrycznym

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor

Domy z ogrzewaniem elektrycznym

Podłogowe ogrzewanie elektryczne to ekonomiczny wybór do nowych domów

Od stycznia 2021 r. zapotrzebowanie nowego budynku jednorodzinnego na nieodnawialną energię pierwotną (EP) nie może przekroczyć 70 kWh/m2 w skali roku. Nowoczesne technologie ocieplania domów sprawiają, że zapotrzebowanie na ciepło jest coraz mniejsze. Powstaje coraz więcej nowych budynków o niewielkim zużyciu energii a w konsekwencji koszty eksploatacyjne większości rodzajów ogrzewania maleją. Dlatego też systemy grzewcze o niskich kosztach inwestycyjnych, tak jak w przypadku elektrycznego ogrzewania podłogowego, zaczynają odgrywać coraz większą rolę i są szczególnie atrakcyjne dla inwestorów. Koszty inwestycyjne elektrycznego ogrzewania podłogowego są najniższe w stosunku do innych systemów grzewczych o porównywalnej jakości.

Opinia nt. energii elektrycznej sprawiła, że koszty ogrzewania elektrycznego wydają się najwyższe. Jednakże przy wyborze systemu ogrzewania należy wziąć również pod uwagę koszty inwestycyjne związane z zakupem kotła lub pompy ciepła oraz przyłączy. Dodatkowo należy doliczyć koszty corocznych serwisów oraz wymianę sprzętów po okresie 15-20 lat, co sprawia, że zarówno w krótko jak i długookresowym ujęciu ogrzewanie elektryczne jest atrakcyjnym rozwiązaniem. Kable grzejne marki DEVI , której rozwiązania polecamy w projektach umieszczonych w kategorii domów z ogrzewaniem elektrycznym, posiadają rozszerzoną 20-letnią gwarancję, a profesjonalnie zainstalowane mogą służyć ponad 50 lat.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe obejmuje dwa systemy, różniące się sposobem wykorzystania energii elektrycznej. Chodzi o ogrzewanie:

  • akumulacyjne - polega ono na wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej dostępnej w drugiej taryfie; wylewka podłogowa o grubości 6-8 cm akumuluje energię cieplną, która następnie oddawana jest do pomieszczenia, przy czym załączenie kabli grzejnych następuje maksymalnie w czasie 10 godzin trwania drugiej taryfy - 8 godzin w nocy i 2 godziny w ciągu dnia; ten rodzaj ogrzewania wymaga odpowiedniego termostatu z programatorem czasowym oraz wysokiej mocy kabli, wynoszącej przeciętnie 150-170 W/m2 powierzchni ogrzewanego pomieszczenia,
  • bezpośrednie - kable grzejne umieszczone są w wylewce podłogowej o grubości 3-5 cm i załączają się oraz wyłączają przez całą dobę; w tym systemie możemy również zastosować termostat z programatorem czasowym, przy czym wymagana moc kabli grzejnych typowo wynosi około 120-140 W/m2 powierzchni ogrzewanego pomieszczenia.

Ogrzewanie podłogowe bezpośrednie możemy zastosować do podgrzewania podłogi w pomieszczeniach, w których zainstalowano już inny system grzewczy. Idealnie nadaje się do zimnych podłóg kamiennych w łazience, kuchni lub korytarzu. Do podgrzewania podłogi stosuje się cienkie maty grzejne, o grubości 2,5-4,2 mm, umieszczone w kilkumilimetrowej warstwie kleju do terakoty. Posiadając ogrzewanie akumulacyjne w pomieszczeniach, z których często korzystamy w ciągu doby, i system bezpośredni w rzadko używanych miejscach, zyskamy ekonomiczne i elastyczne rozwiązanie.

Zalety elektrycznego ogrzewania podłogowego

  1. Zakup systemu grzewczego tańszy o min. 40 %
  2. Brak kotłowni i komina: większa powierzchnia użytkowa + niższe koszty inwestycyjne
  3. Brak przyłącza gazowego, niższe koszty inwestycyjne
  4. Brak corocznych przeglądów źródła ciepła i kominiarskich
  5. Brak produkcji szkodliwego smogu
  6. 20-letnia rozszerzona gwarancja na kable grzejne

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje