Rzuty

Zefir II
Rzut parter
Zefir II
Rzut poddasze
Zefir II
Rzut działki

Elewacje

Zefir II
Elewacja przód
Zefir II
Elewacja boczna
Zefir II
Elewacja boczna
Zefir II
Elewacja tył

Przekroje

Zefir II
Przekroje

Opis

Projekt domu Zefir II ucieszy inwestorów, którzy posiadają działkę z wejściem od południa. Po wprowadzeniu kilku zmian projekt Zefir II może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej. Zefir II to dom z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem połączonym z jadalnią i aneksem kuchennym, gabinet, łazienka oraz dwa pomieszczenia gospodarcze i garaż. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, z czego jedna z własną garderobą i łazienką, ogólnodostępna łazienka oraz strych. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym – Zefir. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 264 000 zł 173 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 450 000 zł 329 000 zł 312 000 zł
Elementy zewnętrzne 14 000 zł 10 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.