Rzuty

Ontario III
Rzut parter
Ontario III
Rzut działki

Elewacje

Ontario III
Elewacja przód
Ontario III
Elewacja boczna
Ontario III
Elewacja boczna
Ontario III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Ontario III to ciekawy projekt parterowego domu jednorodzinnego z dwustanowiskowym garażem, który idealnie spełni wymagania 4-5-osobowej rodziny. Nowoczesna bryła budynku w połączeniu z elewacją z okładziny klinkierowej oraz drewnianej nadaje temu projektowi niepowtarzalny charakter. Wnętrze domu jest wyjątkowo przestronne, a dzięki licznym przeszkleniom, bardzo jasne. W strefie wypoczynkowej zlokalizowano duży salon, który płynnie łączy się z jadalnią i otwartą kuchnią. Dodatkowym atutem jest praktyczna spiżarnia, w której możemy wygodnie pomieścić przetwory oraz sprzęty kuchenne. Strefa prywatna to trzy sypialnie, a największą z nich zaprojektowano w formie modułu z własną garderobą i łazienką. Do dyspozycji domowników jest też pralnia, wc oraz duża łazienka. Strefa gospodarcza to garaż, który pomieści dwa auta oraz pomieszczenie gospodarcze. Projekt dostępny jest w wersji o nieco mniejszej powierzchni użytkowej - Ontario oraz z czterema sypialniami - Ontario II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Stropodach żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu papą termozgrzewalną.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 391 000 zł 300 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 569 000 zł 429 000 zł 400 000 zł
Elementy zewnętrzne 53 000 zł 39 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.