Rzuty

Denis II
Rzut parter
Denis II
Rzut poddasze
Denis II
Rzut działki

Elewacje

Denis II
Elewacja przód
Denis II
Elewacja boczna
Denis II
Elewacja boczna
Denis II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Denis II to projekt przytulnego i wyjątkowo funkcjonalnego domu, który zapewni wygodę dla 4-5-osobowej rodziny. Budynek wyróżnia klasyczna bryła, dwuspadowy dach oraz ciekawa elewacja wykonana z okładziny kamiennej i drewnianej. Zadaszony taras z zewnętrznym kominkiem zapewni miejsce na wypoczynek na świeżym powietrzu. Strefa dzienna, która znajduje się na parterze budynku, rozpoczyna się przestronnym wiatrołapem. Salon połączony z jadalnią i kuchnią tworzą dużą i otwartą przestrzeń. Z hallu mamy dostęp do niewielkiej łazienki oraz dodatkowego pokoju, który możemy przeznaczyć na gabinet lub sypialnię. Strefa prywatna została zlokalizowana na poddaszu budynku. Do dyspozycji domowników mamy trzy sypialnie, w tym jedną z własną garderobą, dużą łazienkę oraz pralnię. Strefa gospodarcza to jednostanowiskowy garaż oraz dwa pomieszczenia gospodarcze. Projekt jest dostępny w wersji bez garażu i z mniejszą powierzchnią użytkową - Denis.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 218 000 zł 168 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 423 000 zł 320 000 zł 301 000 zł
Elementy zewnętrzne 18 000 zł 13 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.