Dachówki przelotowe – rodzaje i ich funkcje na dachu


Dachówki przelotowe to funkcyjne dachówki ceramiczne i cementowe o specjalnej konstrukcji umożliwiającej przeprowadzenie przez połać dachu wybranego systemu instalacyjnego – na przykład baterii solarnych lub masztu anteny. Dobry produkt tego typu musi cechować doskonała szczelność, wysoka trwałość oraz atrakcyjna estetyka. Wszystkie te zalety posiadają dachówki przelotowe marki CREATON, dopasowane do modeli podstawowych zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym.

Akcesoria dostosowane do potrzeb

Dachówki przelotowe różnią się od siebie w zależności od funkcji, jaką mają pełnić. Przykładowo modele antenowe umożliwiają bezpieczne i szczelne przeprowadzenie masztu przez pokrycie. Dachówka solarna pozwala natomiast na połączenie paneli słonecznych z pozostałą częścią instalacji fotowoltaicznych. Jeszcze inny rodzaj produktów przeznaczony jest do rur łączących kominy z piecami gazowymi.

Pomimo swojej funkcji, dachówki przelotowe nie mogą wpływać niekorzystnie na szczelność dachu. Dodatkowo nie powinny również zaburzać jego estetyki – najlepszym wyborem są więc modele kolorem oraz formą w pełni dopasowane do reszty pokrycia, na przykład rozwiązania dla modeli dachówek ceramicznych SIMPLA, CANTUS czy TITANIA marki CREATON.

Dachówki przelotowe CREATON – rozwiązania najwyższej jakości

W ofercie CREATON Polska dostępne są trzy rodzaje ceramicznych dachówek przelotowych: antenowa, gazowa (do kominów gazowych) oraz solarna. Wyróżniają się one trwałością, pomysłową i niezwykle funkcjonalną konstrukcją, a także atrakcyjnym wyglądem. Pozostają spójne ze wszystkimi podstawowymi modelami ceramicznymi marki – od holenderek płaskich (jak FUTURA, PREMION), przez esówki (SINFONIE, MELODIE) po karpiówki (KLASSIK, PROFIL). Współtworzą z nimi przemyślane, komplementarne systemy. Warto zaznaczyć, iż dach wykorzystujący wyłącznie ceramiczne produkty CREATON może zostać objęty (zgodnie z warunkami umieszczonymi na stronie internetowej producenta) gwarancją na okres aż do 50 lat, którą jednak utracimy, stosując inne rozwiązania, zastępujące oryginalne dachówki przelotowe.

W zależności o danego rozwiązania do zestawów montażowych CREATON dołączone mogą być również: tekturowy szablon umożliwiający wykonanie precyzyjnych otworów w membranie dachowej, odpowiedni adapter oraz giętki przewód przyłączeniowy lub rura. Montaż dachówek przelotowych marki jest więc łatwy i szybki. Złożenie wszystkich elementów zestawu nie wymaga użycia kleju ani zastosowania dodatkowych zabiegów uszczelniających. W efekcie prace dekarskie trwają krócej, dzięki czemu możemy ograniczyć koszty całej inwestycji.

Wykorzystanie oryginalnych dachówek przelotowych – zaprojektowanych i wytworzonych przez tego samego producenta, co wybrany przez nas model dachówki połaciowej – to rozwiązanie najlepsze z wielu względów. Przede wszystkim gwarantuje spójność całego systemu dachowego, co przekłada się bezpośrednio na jego szczelność, funkcjonalność oraz trwałość. Równocześnie w ten sposób zachowujemy jednolity wygląd połaci, która będzie prezentować się elegancko i estetycznie.

Więcej informacji o rozwiązaniach dachowych oraz ciekawe inspiracje na temat dachów wykonanych z dachówek ceramicznych i cementowych CREATON można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje