Nowoczesny projekt domu – czyli jaki?

Nowoczesny projekt domu – czyli jaki?


Nowoczesne projekty domów zakładają bardzo często nietypową konstrukcję budynku. Jeśli decydujesz się na budowę domu i myślisz o niestandardowym projekcie, ale nie wiesz, czym kierować się przy jego wyborze i na co szczególnie zwrócić uwagę, zobacz na przykładzie projektu Lina, jakie nieszablonowe rozwiązania można zastosować w nowoczesnym domu. Przekonaj się, o czym musisz pomyśleć już podczas wyboru projektu, żeby kiedyś cieszyć estetycznym, ale i ekologicznym gniazdkiem.

Kiedy wybierasz projekt nowoczesnego domu, stajesz przed pytaniem: „Co to właściwie oznacza?” Jakie są kryteria nowoczesności? Czy nowoczesność musi kosztować więcej?

Otóż dom nowoczesny to taki, który korzysta z dostępnych na rynku rozwiązań, żeby w dłuższej perspektywie oszczędzić wydatki i sprawić, że eksploatacja budynku będzie kosztować mniej niż w klasycznych projektach. Nowoczesne domy najczęściej są ekologiczne. Poza tym zachęcają modnym wyglądem, surowymi bryłami i minimalistyczną estetyką, a także nieoczywistym podejściem do rozwiązań przestrzennych. Domy nowoczesne często bywają zindywidualizowane, a ich projektanci korzystają z dostępnych środków, żeby wyrazić potrzeby właścicieli – ogrody na dachu, jak największe przeszklenia, rozmaite materiały na elewacjach, różne kształty dachów.

Elementy nowoczesnego domu – elewacja i układ wnętrz

Jakie elementy, stanowiące wyróżnik nowoczesności, można spotkać we współczesnych projektach domów? Przekonajmy się na przykładzie projektu Lina:

Jakie nowoczesne rozwiązania zastosować w domu?

Kolejna wątpliwość, przed jaką staje nabywca projektu, dotyczy nowoczesnych rozwiązań w domu, takich jak instalacje. Skąd wiadomo, które z nich rzeczywiście pozwolą na oszczędności i przyczynią się do dbałości o środowisko, a które są tylko mijającym trendem? Tę decyzję trzeba podjąć już na etapie wyboru projektu domu, dlatego przekonaj się, w czym możesz wybierać:

Dowiedz się więcej – czy wybrać kolektory słoneczne, czy pompę ciepła.

Poznaj więcej nowoczesnych rozwiązań architektonicznych – wówczas wybór projektu domu stanie się łatwiejszy. Zajrzyj do katalogu projektów pracowni Dobre Domy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje