Inteligentny dom – co dzięki niemu zyskasz?

Inteligentny dom – co dzięki niemu zyskasz?


Masz smartfona? Na pewno tak. Należysz więc do 19 mln posiadaczy nowoczesnych telefonów komórkowych. Czy wiesz, że oprócz rozmów i wysyłania smsów możesz też mieć pod kontrolą swój dom? Pod warunkiem że najpierw wyposażysz go w inteligencję. Zobacz, jakie korzyści przyniesie Ci zainstalowanie tej sprytnej technologii.

Czym jest inteligentny dom? To inaczej system automatyki domowej, który pozwala m.in. na sterowanie oświetleniem, oknami i roletami, wentylacją oraz bramami garażowymi.

Jak działa inteligentny dom?

Inteligentny dom to instalacja, którą można indywidualnie zaprogramować, tak by automatycznie reagowała na określone sytuacje. System komunikuje się z różnymi elementami wyposażenia dzięki specjalnym czujnikom i sterownikom.

Instalację można zintegrować z wieloma podsystemami tj. wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem, oświetleniem, bramą wjazdową, nawodnieniem ogródka, a nawet AGD czy sprzętem RTV. Do sterowania domem wystarczy panel dotykowy. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień.

Wygoda i bezpieczeństwo

Czy wiesz, że taki dom może włączyć ogrzewanie przed Twoim powrotem z pracy? Oszczędzasz, bo nie ocieplasz pomieszczeń przez cały dzień, a kiedy wracasz – wchodzisz do przyjemnie nagrzanego mieszkania. Dom może też zadbać o romantyczny nastrój i zapalić światło w salonie, gdy na dworze zacznie robić się ciemno, oraz włączyć ulubioną muzykę. Inteligentny dom można zaprogramować w taki sposób, aby w czasie deszczu okna zamykały się automatycznie.

System automatyki domowej będzie również pełnił rolę stróża i zabezpieczy budynek przed włamaniem. W jaki sposób? Oprócz tego, że na smartfonie lub tablecie masz bieżący podgląd wszystkich pomieszczeń, to w czasie pobytu domowników poza budynkiem system symuluje obecność mieszkańców, włączając o różnych godzinach światło i muzykę lub podnosząc rolety. Dzięki temu potencjalny złodziej będzie przekonany, że w domu cały czas ktoś przebywa.

Pamiętaj, że najlepiej już na etapie wyboru projektu warto zdecydować się, czy chcesz wyposażyć dom w nowoczesną inteligencję.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje