Brama garażowa – jaką wybrać?

Brama garażowa – jaką wybrać?


Zakup bramy garażowej to ważna decyzja i znaczny wydatek w domowym budżecie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się przede wszystkim budową oraz sposobem otwierania. Jaki typ bramy wybrać do swojego garażu?

O miejscu do parkowania samochodu należy myśleć już na etapie projektowania domu. Wówczas można zaplanować je w taki sposób, aby dobrać bramę garażową o standardowych wymiarach, co ułatwi wybór odpowiedniego modelu z oferty dostępnej na rynku. To bardzo ważne, gdyż wykonanie bramy garażowej na wymiar będzie wiązało się ze znacznymi nakładami finansowymi. Bezpieczniej i taniej jest dopasować ją do standardowego otworu.

Rodzaje bram dostępnych na rynku

W ofercie producentów bram garażowych znaleźć można kilka modeli, które różnią się sposobem montażu, a także pod względem zaawansowania konstrukcji. Niezależnie od typu wyróżniamy bramy otwierane ręcznie oraz za pomocą siłowników zasilanych elektrycznie. Wśród nich możemy znaleźć:

Każdy model przeznaczony jest dla użytkownika o innych wymaganiach, gdyż różni się on mechanizmem otwierania, a także ceną, która w większości przypadków decyduje o wyborze konkretnego egzemplarza.

Bramy skrzydłowe

Bramy skrzydłowe to najstarsze rozwiązanie dostępne na rynku, które wykorzystuje tradycyjny mechanizm otwierania drzwi na boki. Z powodu prostej konstrukcji są stosunkowo tanim i trwałym rozwiązaniem, które przy odpowiedniej konserwacji powinno spełniać swoją funkcję przez długie lata. Ich wadą jest fakt, że są otwierane ręcznie, a w sezonie zimowym śnieg zalegający na podjeździe może znacznie to utrudnić. Bramy skrzydłowe przeznaczone są do garaży o szerokości do 4 m.

Bramy uchylne

Bramy uchylne to proste rozwiązanie konstrukcyjnie. Poruszają się one na siłownikach, dzięki czemu ich obsługa nie wymaga użycia dużej siły. Precyzyjne prowadzenie na szynach i kilkustopniowe zawieszenie zapewniają ciche przesuwanie się skrzydła oraz łatwość obsługi. Ten model bramy można otwierać ręcznie lub za pomocą silnika elektrycznego. Bramy uchylne przeznaczone są do garaży o szerokości do 5 m.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe to bardziej zaawansowana konstrukcja, która w zamian za znacznie wyższą cenę zapewnia lepsze właściwości użytkowe. Ten rodzaj bram może być montowany w garażach, z których wyjeżdża się bezpośrednio na ulicę. Bezkolizyjny system zamykania i otwierania nie utrudnia manewrowania samochodem nawet na podjazdach łukowych. W czasie automatycznego przesuwania skrzydła poszczególne segmenty przemieszczają się wzdłuż prowadnic i chowają wewnątrz garażu – pod sufitem lub wzdłuż ściany. Bramy segmentowe przeznaczone są do garaży o szerokości do 5 m.

Bramy rolowane

Bramy rolowane to masywne rolety zbudowane z poziomych profili dwuściennych; rozwijają się ze skrzynki zawieszonej bezpośrednio nad wjazdem do garażu. Specyfikacja techniczna umożliwia montaż przed lub za otworem wjazdowym. Bramy rolowane wyposażone są tylko w napęd elektryczny i przeznaczone są do garaży o szerokości do 5 m.

 

Więcej porad dotyczących budowy domów na stronie poradnika Dobre Domy: https://www.dobredomy.pl/poradnik/

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).