Dom i ogród bezpieczne dla dziecka

Dom i ogród bezpieczne dla dziecka


Przygotowujesz się do budowy domu marzeń, gdzie zamieszka cała Twoja rodzina? Jeśli chcesz żeby Wasze życie zawsze było pełne szczęścia, zadbaj nie tylko o bardzo dobre relacje między członkami familii, lecz także o bezpieczeństwo swoich dzieci. Zobacz, na co warto zwracać uwagę w trakcie budowy domu i projektowania ogródka. Dzięki temu Twoje pociechy będą mogły bez przeszkód bawić się w każdym zakątku działki!

Budując dom, najczęściej zwraca się uwagę na jego konstrukcję, materiały, których należy użyć, a także na aranżację poszczególnych wnętrz. A czy zastanawiałeś się nad tym, jak stworzyć bezpieczne mieszkanie dla dzieci? Specjaliści Dobrych Domów podpowiadają Ci, o co musisz zadbać w pierwszej kolejności.

Jak urządzić dom bezpieczny dla dziecka?

Małe dzieci mają w sobie bardzo dużo energii, którą pożytkują w różnorodny sposób. Niezmęczone całym dniem w szkole uwielbiają biegać, skakać i wciąż wymyślają nowe zabawy, których zasady znają tylko one. W ferworze emocji nie zwracają uwagi na przeszkody pojawiające się na ich drodze. Niestraszne im więc klamki czy ostre kanty. Aby zabezpieczyć malucha przed ewentualnym urazem, wybieraj raczej meble o lekko zaokrąglonym kształcie. Warto także zrezygnować z niskich szklanych stolików kawowych – ich krawędzie są bardzo ostre i twarde. Zamiast szkła dużo lepiej sprawdzą się stoliczki wykonane z wikliny lub materiału rattanowego. Uderzenie w meble tego typu boli mniej i trudniej wtedy o poważniejszy uraz.

W trakcie zabawy dzieci nie zwracają także uwagi na to, gdzie można bezpiecznie biegać. Wypolerowana podłoga i schody są więc dla nich bardzo niebezpieczne. Spokojnie… nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych paneli lub naturalnego drewna. Na schodkach zamontuj maty antypoślizgowe lub niewielkie chodniczki z gumowym podłożem. Takie elementy przydadzą Ci się także blisko wejścia, w korytarzu oraz w salonie.

Jeśli masz dom piętrowy, pamiętaj też o odpowiednim zabezpieczeniu schodów. Koniecznie zamontuj balustradę, która uchroni Twojego malucha przed upadkiem z dużej wysokości. W sklepach budowniczych dostępne są także specjalne bramki montowane na szczycie schodów, które możesz zamknąć, gdy dziecko bawi się na górnym piętrze. Dzięki temu wzrośnie jego bezpieczeństwo i spadnie ryzyko upadku z wysokości. Brzmi rozsądnie, prawda?

Chcesz zobaczyć, jak może wyglądać projekt bezpiecznego domu? Wejdź na stronę www.dobredomy.pl i zobacz nasze propozycje.

Jak urządzić ogród bezpieczny dla dziecka?

Ogród to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Duża przestrzeń i świeże powietrze zachęcają do zabawy w berka, odbijania piłki czy grania w badmintona. Zadbaj więc o to, aby Twoja pociecha miała jak najwięcej wolnego miejsca na zabawę. Najlepsza okaże się trawa, która będzie równie miękka jak najlepszy dywan. Jeśli jednak obawiasz się tego, że nie uda Ci się wyhodować ładnego trawnika, to tutaj znajdziesz informacje, jak go pielęgnować. To prostsze niż myślisz.

Kolejną bardzo ważną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest odpowiednie zabezpieczenie wszystkich zbiorników wodnych znajdujących się na terenie Twojej działki. Myślisz o postawieniu basenu? Koniecznie otocz go płotkiem, przez który maluch nie będzie mógł się przedostać. Jeśli chcesz zbudować oczko wodne, możesz zamiast sztucznej balustrady, stworzyć blokadę z niezbyt wysokiego żywopłotu czy skalniaka. Wszystkie chwyty dozwolone.

Zwróć także uwagę na to, jakie rośliny chcesz posadzić w swoim ogrodzie. Gdy dziecko jest bardzo małe i uwielbia raczkować lub dopiero stawia swoje pierwsze kroki, unikaj róż z ostrymi kolcami oraz niektórych gatunków iglaków. W sklepach ogrodniczych są dostępne drzewa o bardzo miękkich igłach np. modrzew europejski lub sosna wejmutka.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też posadzenie żywopłotu wzdłuż wszystkich granic działki. Dzięki temu ochronisz swoje dzieci przed kurzem, hałasem z ulicy oraz wzrokiem ciekawskich.

Sheath Bridesmaid Dresses

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje