ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS


Prezentowane wizualizacje dotyczą projektu z garażem jednostanowiskowym - Andrea.


Andrea II to przestronny dom piętrowy, wyróżniający się z otoczenia nowoczesnym i eleganckim wyglądem. Brak skosów na poddaszu sprawia, że obecne tam pomieszczenia są ustawne i duże. Wiatrołap i hall zostały tak pomyślane, aby zmieścić kilka wnękowych szaf – co jest niezwykle istotne przy wybieraniu projektu. Strefa dzienna ulokowana została tradycyjnie na parterze. Salon, choć przestrzennie łączy się z jadalnią, pozostaje jednak wyraźnie wyodrębniony. Otwarta na jadalnię kuchnię jest duża i wygodna. W prosty sposób można ją, w ramach adaptacji, zupełnie oddzielić ścianką. W części wejściowej domu zaprojektowano niewielką łazienkę, gabinet, spiżarnię / garderobę oraz garaż z kotłownią. Umieszczone w salonie schody prowadzą na piętro, gdzie architekci zaprojektowali apartament dla Gospodarzy (sypialnia, łazienka i garderoba), dwie sypialnie (jedna z osobną garderobą), garderobę i łazienkę. Projekt dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym – Andrea. Projekt w ramach adaptacji można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz fragmentami wielkoformatowymi płytami kamiennymi i okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
259 000 zł 197 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
440 000 zł 325 000 zł 308 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
17 000 zł 12 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
88 000 zł 65 000 zł 61 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA154.4 m²
+ Powierzchnia garażu32.2 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze11.0 m²
Powierzchnia zabudowy156.3 m²
Kubatura netto572.8 m³
Powierzchnia dachu224.2 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku8.3 m
Min. wymiary działki dł.20.60 m
Min. wymiary działki szer.23.60 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek3
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-06-04 07:01

16 godzin temu, Gość Karolina napisał: Dzień dobry, Czy istnieje możliwość wysłania na maila zestawienia materiałów? karolina.m.us@gmail.com
Dzień dobry, materiały zostały wysłane. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2019-06-03 14:21

Dzień dobry, Czy istnieje możliwość wysłania na maila zestawienia materiałów? karolina.m.us@gmail.com

Karolina

+

2019-02-04 14:21

38 minut temu, Gość Femi napisał: Rp PrOsze o rysunki szczegółowe feminika6@wp.pl   
Dzień dobry, materiały zostały wysłane. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2019-02-04 13:42

Rp PrOsze o rysunki szczegółowe feminika6@wp.pl   

Femi

+

2016-02-12 13:57

Czy da się zamówic projekt Andrea bez garażu? Ile wynosiłaby wtedy elewacja frontowa?
Dzień dobry!   Likwidację garażu należy zlecić projektantowi adaptującemu. Nasza pracownia udziela bezpłatnej zgody na zmiany. Projekt Andrea II jest nowością i nie ma jeszcze opracowanej pełnej dokumentacji. Czas oczekiwania wynosi około 6-7 tygodni od momentu ewentualnego zamówienia.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.242.25.198
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×