Rzuty

Salma II
Rzut parter
Salma II
Rzut działki

Elewacje

Salma II
Elewacja przód
Salma II
Elewacja boczna
Salma II
Elewacja boczna
Salma II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Salma II to nieduży, ale wyjątkowo funkcjonalny, dom parterowy przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Elegancka bryła budynku oraz elewacja z elementami klinkierowymi i drewnianymi przyciągnie uwagę przechodniów, a ciekawie zaprojektowana strona ogrodowa będzie zachęcać do wypoczynku na świeżym powietrzu. Po lewej stronie domu zaprojektowano dużą i otwartą strefę dzienną, na którą składa się salon z jadalnią oraz częściowo oddzielona kuchnia, uzupełniona o niewielką spiżarnię. Liczne przeszklenia pięknie doświetlają wnętrze domu. W części prywatnej zaprojektowano trzy sypialnie w tym jedną z własną garderobą, pralnię oraz dwie łazienki. Bezpośrednio z wiatrołapu mamy dostęp do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do dwustanowiskowego garażu. Projekt dostepny jest również w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej - Salma.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okadziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu blachą.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.