Rzuty

Penelopa II
Rzut parter
Penelopa II
Rzut piętro
Penelopa II
Rzut działki

Elewacje

Penelopa II
Elewacja przód
Penelopa II
Elewacja boczna
Penelopa II
Elewacja boczna
Penelopa II
Elewacja tył

Przekroje

Penelopa II
Przekroje

Opis

Jednopiętrowy dom Penelopa II zaprojektowano na potrzeby 4-6-osobowej rodziny, ceniącej nowatorskie rozwiązania. Projekt domu Penelopa II wyróżnia atrakcyjna bryła budynku z płaskim dachem. Na parterze znajduje się pokój dzienny z bezpośrednim wyjściem na ogród, przestrzennie połączony z jadalnią, częściowo otwarta kuchnia, łazienka oraz dwie sypialnie. Jednostanowiskowy garaż dostępny jest poprzez pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze znajdują się dwa pokoje, łazienka oraz dwa duże tarasy. Projekt dostępny w wersji bez tarasu nad garażem - Penelopa I oraz z dodatkowym pokojem na poddaszu - Penelopa III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop nad parterem i piętrem - płyta żelbetowa.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz okładziną z piaskowca. Pokrycie dachu - gont bitumiczny.

Autor

Małgorzata Dracz
Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 225 700 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 463 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.