Rzuty

Panama
Rzut parter
Panama
Rzut działki

Elewacje

Panama
Elewacja przód
Panama
Elewacja boczna
Panama
Elewacja boczna
Panama
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Panama jest projektem niedużego, ale wyjątkowo funkcjonalnego domu parterowego. Niewątpliwym atutem jest szeroko zadaszony taras z zewnętrznym kominkiem, który może nam służyć nawet w deszczowe i chłodniejsze dni. Strefę dzienną tworzą salon z jadalnią i częściowo oddzielona kuchnia wraz ze spiżarnią. Liczne przeszklenia pięknie doświetlają tą część domu. W strefie prywatnej zaprojektowano trzy sypialnie, dużą łazienkę oraz osobną toaletę. Z wiatrołapu mamy dostęp do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do dwustanowiskowego garażu. Projekt jest dostępny również w wersji bez garażu - Panama II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - blacha.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.