Rzuty

Lara
Rzut parter
Lara
Rzut działki

Elewacje

Lara
Elewacja przód
Lara
Elewacja boczna
Lara
Elewacja boczna
Lara
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Lara to projekt niedużego domu parterowego dla 4-5-osobowej rodziny. Część dzienna rozpoczyna się przestronnym wiatrołapem z miejscem na dużą szafę. Salon połączony jest z jadalnią i otwartą kuchnią, która posiada praktyczną spiżarnię. Liczne przeszklenia pięknie doświetlają wnętrze domu. Zadaszony taras może nam służyć nawet w deszczowe i chłodniejsze dni. W strefie nocnej zaprojektowano trzy sypialnie. Dodatkowo do dyspozycji domowników jest duża łazienka, toaleta oraz pralnia. Z wiatrołapu prowadzi wejście do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do dwustanowiskowego garażu. Projekt jest również dostępny w wersji z dwuspadowym dachem - Edyta i Edyta II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.