Rzuty

Amoniusz V
Rzut parter
Amoniusz V
Rzut poddasze
Amoniusz V
Rzut działki

Elewacje

Amoniusz V
Elewacja przód
Amoniusz V
Elewacja boczna
Amoniusz V
Elewacja boczna
Amoniusz V
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Amoniusz V jest projektem nowoczesnego domu z użytkowym poddaszem. Na parterze zaprojektowano otwartą strefę dzienną, na którą składa się przestronny salon połączony z jadalnią i kuchnią. Tuż obok kuchni do dyspozycji mamy praktyczną spiżarnię. Uzupełnieniem strefy dziennej jest ogólnodostępna łazienka i dodatkowy pokój, który możemy przeznaczyć na gabinet lub sypialnię. Bezpośrednio z wiatrołapu zaprojektowano wejście do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do dwustanowiskowego garażu i kotłowni. Strefa prywatna, zlokalizowana na poddaszu domu, została wyposażona w trzy sypialnie. Największa sypialnia posiada własną garderobę. Z hallu mamy dostęp do dużej łazienki oraz strychu, który możemy zaadoptować na część mieszkalną. Projekt jest dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Amoniusz IV, bez strychu i garażem jednostanowiskowym - Amoniusz oraz bez strychu - Amoniusz II i Amoniusz III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.