Kuchnia otwarta czy zamknięta? Poznaj zalety obu rozwiązań

Kuchnia otwarta czy zamknięta? Poznaj zalety obu rozwiązań


Przy budowie domu warto zastanowić się, jaki układ kuchni byłby najbardziej korzystny przy Twoim stylu życia. Czy kuchnia powinna być zaaranżowana w oddzielnym pomieszczeniu, czy lepiej zdecydować się na salon z aneksem kuchennym? Jeśli nie umiesz podjąć decyzji, zapoznaj się z zaletami obu rozwiązań. To ułatwi wybór.

Nowoczesne projekty domów uwzględniają różne preferencje klientów. Wynika to z różnego stylu życia lub po prostu z sięgania po inne inspiracje. I to właśnie jest piękne podczas budowy i aranżacji domu. Zobacz, na jakie rozwiązania wnętrzarskie możesz się zdecydować. Klucz do sukcesu: praktyczność połączona z elegancją.

Kuchnia otwarta – przestronność i wspólne spędzanie czasu

W przypadku salonu połączonego z kuchnią z pewnością trzeba pamiętać, że styl obu pomieszczeń musi być spójny. Aneks kuchenny umieszczony w pokoju dziennym sprawia, że osoba przygotowująca posiłek może mieć oko na swoich gości lub bawiące się dzieci, ale jednocześnie musi dbać o porządek w czasie gotowania. Jej kulinarne przygotowania są widoczne dla wszystkich. Przy aneksie kuchennym w salonie warto poświecić także czas na wybór odpowiedniego okapu i zadbać o wentylację. W ten sposób łatwo zapobiegniesz osadzaniu się kurzu i tłuszczu na meblach w pokoju dziennym. To zdecydowanie przedłuży ich żywotność.

Ciekawym rozwiązaniem jest także oddzielenie przestrzeni roboczej od mieszkalnej za pomocą wyspy kuchennej. W ten sposób powstaje naturalna granica pomiędzy pomieszczeniami. Wyspa jest też często nieco wyższa niż klasyczny blat, więc stanowi wygodniejsze miejsce do krojenia i gotowania.

Zalety kuchni otwartej:

Wady kuchni otwartej:

Kuchnia zamknięta – prywatność i większa swoboda

Jeśli decydujesz się na zaaranżowanie kuchni w oddzielnym pomieszczeniu, masz dużą dowolność dotyczącą jej kolorystyki i wystroju. Niestety, jeśli kuchnia jest niewielkich rozmiarów i nie zmieści się w niej stół z krzesłami, musisz (przy każdym posiłku) przenieść się do jadalni lub pokoju dziennego. A to może być nieco uciążliwe.

Zalety kuchni zamkniętej:

Wady kuchni zamkniętej:

Decyzja o lokalizacji kuchni powinna być zgodna ze stylem życia rodziny. Dobrze zatem  odpowiedzieć sobie wcześniej na pytania:

Tak krótka ankieta pomoże Ci określić potrzeby domowników! A jeśli już podejmiesz decyzję, to projekty z otwartymi i zamkniętymi kuchniami znajdziesz tutaj.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).