Kominek w domu – luksus czy utrapienie?

Kominek w domu – luksus czy utrapienie?


Miłe wieczory z widokiem na trzaskające drewno, rozchodzące się po całym domu naturalne ciepło kominek to nie tylko źródło wyższej temperatury, lecz także serce domu. Nie każdy chce się decydować na kominek w domu, ponieważ aby prawidłowo funkcjonował, konieczna jest odpowiednia i konsekwentna pielęgnacja. Sprawdź, czy warto wybrać to rozwiązanie.

Każdy dom, każdy budynek, każde mieszkanie potrzebują energii w postaci ciepła. To wymóg, którego nie można obejść. Odpowiednia temperatura to klucz do zapewnienia przebywającym we wnętrzu osobom komfortu cieplnego. Osiągnąć go można m.in. przy pomocy pompy ciepła, kolektorów czy rekuperatorów. Rozwiązaniem – najczęściej pomocniczym – jest też właśnie ogrzewanie kominkowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat komfortu cieplnego? Potrzebne informacje znajdziesz w poradniku Dobrych Domów.

Kominek w domu – wady i zalety

Ogrzewanie kominkowe jest kojarzone głównie z estetycznym wyglądem i ciepłem rodzinnym. Zanim zdecydujesz się na instalację kominkową, poznaj koniecznie jej wady i zalety.

Zalety posiadania kominka w domu:

Wady posiadania kominka w domu:

 Rodzaje kominków

Aby jednak osiągnąć najlepszy efekt dzięki kominkowi, należy się dowiedzieć, wśród jakich rozwiązań możesz wybierać.

Na rynku znajdziesz następujące rodzaje kominków:

Kominki elektryczne – pomysł przyszłości?

Montaż klasycznego kominka należy uwzględnić jeszcze na etapie projektowania domu. Co zrobić, gdy pomysł pojawi się po fakcie? Wtedy można jeszcze zdecydować się na kominek elektryczny – da się go zamontować na różnych etapach budowy. To bardzo dobry pomysł dla wielokondygnacyjnych budynków.

Na rynku można znaleźć:

Najistotniejsza różnica między kominkiem tradycyjnym a tym elektrycznym to ogrzewana powierzchnia. W pierwszym przypadku możliwe jest doprowadzenie ciepła do wszystkich pomieszczeń. W drugim – jedynie pomieszczenia, w którym znajduje się elektryczny wkład.

Kominek w salonie znajdziesz m.in. w projektach:

Więcej projektów domów z kominkiem obejrzysz na stronie Dobrych Domów.

Kominek w domu – marzenie z dzieciństwa

O kominek, tak jak o wszystkie urządzenia i instalacje w domu, trzeba dbać, odpowiednio je pielęgnować i regularnie robić przegląd. Gwarantuje to długie i sprawne funkcjonowanie na lata. Kominek w domu to klucz do stworzenia ciekawej, nowoczesnej aranżacji, wprowadzenia domowej atmosfery i możliwość organizowania romantycznych wieczorów z widokiem na ogień.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).