KOSZTORYS BUDOWY DOMU – WERSJA PODSTAWOWA A ROZSZERZONA

KOSZTORYS BUDOWY DOMU – WERSJA PODSTAWOWA A ROZSZERZONA


Budowanie domu zawsze wiąże się z poważną inwestycją dla każdego inwestora. Aby wybudować nowoczesny, funkcjonalny budynek konieczne jest dokładne zaplanowanie budżetu. Pomoże w tym rzetelnie przygotowany kosztorys.

Na samym początku musisz wybrać projekt dostosowany do swoich możliwości finansowych. Warto w tym celu oszacować koszty budowy oraz porównać ceny za 1 m2 powierzchni użytkowej. Jeśli zaplanujesz dokładnie poszczególne etapy budowy i związane z nimi koszty, z pewnością zaoszczędzisz na tym przedsięwzięciu.

Kosztorys prosty i rozszerzony

Zwykle w przybliżeniu całkowity koszt budowy domu szacuje się w granicach 2500-3000 zł za metr kwadratowy. Nazywa się to kosztem budowy „pod klucz”. Na jego obliczenie pozwala kosztorys rozszerzony (inaczej kosztorys stanu wykończeniowego), który przedstawia rzeczywisty koszt budowy domu, uwzględniający wydatki związane z zakupem materiałów, wynajęciem specjalistycznego sprzętu i firmy wykonawczej oraz robót wykończeniowych. Kosztorys etapu wykończeniowego budowy zawiera koszty:

Inwestycja, która posiada fundamenty, ściany i dach oraz zamontowaną stolarkę okienno-drzwiową to inaczej stan surowy zamknięty. Koszty domu doprowadzonego do tego etapu stanowią około 50-60% całości kosztów budowy i określa je kosztorys prosty. Etap budowy domy do stanu surowego obejmuje w szczególności:

Obniżanie kosztów

Koszty związane z budową domu potrafią być bardzo wysokie. Obejmują nie tylko faktyczną budowę, lecz także projekt, jego adaptację do działki oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Warto od początku zadbać o to, by kontrolować projekt i nie przepłacić. Na samej budowie możesz zaoszczędzić korzystając z pomocy znajomych i wykonując prace samodzielnie. Wybór projektu jest kluczowy dla kosztów, jakie poniesiesz na pozostałych etapach inwestycji. To, ile zapłacisz zależy również od tego, jak bardzo skomplikowane są fundamenty i obrys budynku, jak duża jest jego powierzchnia i jaka jest geometria dachu.

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje budowa domu w 2014? Przeczytaj nasz informator.

Zamawiając w Dobrych Domach projekt domu z kosztorysem stanu surowego lub wykończonego, otrzymujesz gratis kosztorys, prezentujący wycenę budowy domu tzw. metodą gospodarczą, która zakłada wykonanie części prac budowlanych we własnym zakresie, w tym konieczność samodzielnego kupowania materiałów budowlanych i dostarczania ich na plac budów.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).