Jak zabezpieczyć okna przed owadami?

Jak zabezpieczyć okna przed owadami?


Wiosną i latem piękna pogoda zachęca do długich spacerów, a ciepłe powietrze do otwierania okien. Niestety podczas ciepłych miesięcy pojawiają się uciążliwe owady, które skutecznie utrudniają popołudniowy relaks i sen w nocy. Każdy ma inną metodę na zabezpieczenie przed nimi swojego mieszkania. Jedni stawiają na wentylatory, drudzy używają preparatów owadobójczych, a jeszcze inni inwestują w zabezpieczenia okien, które uniemożliwiają owadom przedostanie się do mieszkania.

Sprawdzonym i prostym rozwiązaniem, które pozwoli Ci pożegnać się z uciążliwymi insektami w domu, jest zamontowanie zabezpieczeń w oknach. Moskitiery cieszą się coraz większym powodzeniem, gdyż skutecznie powstrzymują owady przed dostaniem się do pomieszczenia. Dzięki tym zabezpieczeniom możesz pozwolić sobie na otwarcie okien przez cały dzień i cieszyć się świeżym powietrzem w domu. Poniżej prezentujemy kilka rodzajów moskitier, które warto zamontować w oknach i drzwiach balkonowych.

Moskitiera – skuteczne zabezpieczenie na okna

Moskitiera montowana w oknach to bardzo gęsta siatka, która skutecznie blokuje owadom przedostanie się do mieszkania. Jest dostępna w wielu standardowych rozmiarach, ale możesz też zamówić modele dostosowane do okna o nietypowych wymiarach. Aby moskitiera mogła w pełni spełniać swoje zadanie, oczka jej siatki powinny być jak najdrobniejsze. Dzięki temu zabezpieczenie skutecznie zablokuje dostęp do mieszkania nie tylko większym insektom, lecz także drobnym owadom, takim jak muszki owocówki. Najczęściej jest wykonane z włókna szklanego pokrytego polichlorkiem winylu. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów moskitier, które mają różne zastosowania.

To najczęściej używany rodzaj moskitiery. Jest bardzo prosta w montażu i umożliwia Ci samodzielne dopasowanie jej do każdego wymiaru okna. Moskitierę przyczepia się do ościeżnicy okna za pomocą rzepów z taśmy samoprzylepnej. Jej siatka jest z daleka niemal niewidoczna, dlatego nie zmienia znacząco wyglądu okien. Moskitiera na rzepy nie jest jednak trwałym rozwiązaniem, ponieważ łatwo się odkleja.

Ten rodzaj moskitier sprawdzi się w oknach lub drzwiach, których nie używasz zbyt często. Stosowane w nich zabezpieczenia składają się z ramki wykonanej z drewna, PCV lub aluminium oraz siatki o drobnych oczkach. Moskitiery ramkowe zamocujesz na dwa sposoby – możesz przykręcić je na stałe do ramy okna lub też przykleić za pomocą taśmy magnetycznej, dzięki której zdejmiesz je z okna jesienią.

Moskitiery rolowane to nieco droższe rozwiązanie, ale te zabezpieczenia są bardzo trwałe i wygodne w użyciu. Działają na podobnej zasadzie, jak roleta tekstylna. Kasetę z siatką zabezpieczającą montuje się nad wewnętrzną wnęką okienną. Szczelność siatki zapewniają szczotki zamocowane na prowadnicach bocznych wykonanych z aluminium. Warto wybrać model z naciągiem sprężynowym, dzięki czemu łatwiej będzie Ci sterować siatką. Zimą moskitierę zwiniesz do kasety, dzięki czemu nie ulegnie ona zabrudzeniom.

Moskitiery cieszą się coraz większą popularnością, dlatego znajdziesz je w każdym sklepie z asortymentem do wyposażenia wnętrz. Warto zastanowić się nad ich zakupem jeszcze na etapie wybierania okien, co pozbawi Cię dodatkowej pracy przy ich montażu.

Zobacz też:

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje