DOM W SYSTEMIE MULTI-COMFORT

DOM W SYSTEMIE MULTI-COMFORT


Chcesz mieć dom, który spełnia najwyższe standardy i zapewnia komfort przez długie lata? Rozwiązaniem jest system Multi-Comfort opracowany przez firmę Saint-Gobain. Poznaj jego założenia i dowiedz się, jak połączyć bezpieczeństwo, wygodę i estetykę z troską o środowisko naturalne.

Budownictwo przyszłości

Współczesny świat stawia przed projektantami coraz większe wyzwania. Postęp cywilizacyjny sprawia, że muszą oni szukać tańszych i bardziej ekologicznych rozwiązań. Właśnie dlatego specjaliści z firmy Saint-Gobain opracowali program Multi-Comfort, który wyznacza nowe standardy w budownictwie, a jednocześnie trafia w gusta i potrzeby inwestorów. Dom jutra wykorzystuje najwyższej jakości materiały i technologie, które pozwalają ograniczyć koszty eksploatacji. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom codzienne życie staje się niezwykle lekkie i przyjemne.

Dom marzeń

Cenisz sobie ciszę i spokój? Lubisz, gdy meble i otaczające przedmioty są wygodne w użyciu, a jednocześnie mają estetyczny wygląd? Główna idea, jaka stoi za systemem Multi-Comfort, jest taka, że to nie Ty masz się dostosować do domu, ale dom powinien się dostosować do Ciebie. Program opracowany przez specjalistów z Saint-Gobain dba o dobre samopoczucie domowników. Układ pomieszczeń jest tak zaprojektowany, aby zwykłe czynności sprawiały jak najmniej kłopotu. Dzięki temu praca i odpoczynek stają się czystą przyjemnością.

Siedem zasad komfortowego mieszkania

Budownictwo przyszłości opiera się na siedmiu zasadach. Każda z nich jest równie ważna, a wszystkie nawzajem się uzupełniają. Dom powinien zapewniać:

Na czym to polega?

Koszt eksploatacji domu w systemie Multi-Comfort jest ograniczony do minimum, co potwierdza ekspertyza Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Zapotrzebowanie takiego budynku na energię to nawet 29 kWh/m2/rok, czyli kilkukrotnie mniej niż w budownictwie tradycyjnym. Dzięki podwyższonym parametrom termicznym, akustycznym i wentylacyjnym przestrzeń użytkowa domu jest zaprojektowana w sposób optymalny. Specjalna konstrukcja stropów i budynków pozwala zminimalizować hałas. Różnica temperatur w różnych pomieszczeniach nie przekracza 3 stopni Celsjusza. Ważnym wyróżnikiem jest również prędkość przemieszczania się powietrza. Latem nie powinna być ona większa niż 0,2 m/s, a zimą – 0,15 m/s. Dzięki temu nie odczuwasz męczących przewiewów. Z kolei odpowiednia wentylacja i doświetlenie sprawiają, że powietrze we wszystkich pokojach ma idealną wilgotność, a dom nie jest narażony na grzyby czy pleśń. Bardzo ważnym elementem systemu Multi-Comfort jest również bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Wykorzystane elementy są odporne na ogień, a produkty mają odpowiednie deklaracje środowiskowe i atesty ekologiczne. Niektóre z nich powstają na przykład z surowców wtórnych.

Przykładowy projekt

Zalety systemu Multi-Comfort najlepiej omówić na przykładzie. Afrodyta Multi-Comfort to projekt energooszczędny, w którym wykorzystano najwyższej jakości materiały i technologie. Dom przeznaczony jest dla 4-5-osobowej rodziny. W części dziennej znajduje się otwarta kuchnia połączona z salonem oraz jadalnia. Sypialnia, łazienka i garderoba zlokalizowane są w odizolowanej części nocnej. Zużycie energii wynosi ok. 40kWh/m2/rok. To ponad trzykrotnie mniej niż w przypadku projektu Afrodyta w wersji standardowej! Osiągnięcie takiego wyniku nie byłoby możliwe, gdyby nie kompleksowe ulepszenia. Zmianie uległy m. in. stropy, ściany, dach czy tarasy. Grubość ocieplenia ścian wzrosła do 25 cm, dachu – do 30 cm, a podłóg na gruncie – do 20 cm. Podwyższono też parametry stolarki i wykorzystano lepsze materiały w instalacjach sanitarnych. Dzięki temu Afrodyta Multi-Comfort to wyjątkowe połączenie piękna, wygody i funkcjonalności.

Znajdź idealny projekt

Dom jutra możesz wybrać już dziś. Firmy, które wchodzą w skład Saint-Gobain, oferują w tym zakresie kompleksowe rozwiązania. Wybierając projekt, weź pod uwagę wysoką jakość materiałów. Postaraj się zadbać o odpowiednie oświetlenie, właściwą wentylację i izolację, a także o energooszczędną konstrukcję ścian i dachu. System Multi-Comfort umożliwia łatwy i szybki montaż poszczególnych elementów, a ich jakość sprawia, że wystarczają na długie lata. Dzięki temu zbudujesz dom tani, estetyczny i wygodny.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje