ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Bianka zaprojektowaliśmy z myślą o 4-5-osobowej rodzinie, poszukującej nowoczesnego, parterowego domu. Utrzymany w jasnej, czystej stylizacji, podkreślonej dodatkami z naturalnej okładziny drewnianej, z pewnością będzie się wyróżniał z otoczenia. Szeroko zadaszony taras ogrodowy pozwoli korzystac z jego uroków nawet w czasie deszczu. Wnętrze domu zostało zaplanowane tak, aby maksymalnie wykorzystać każdą przestrzeń. Z wiatrołapu, w którym przewidziano wnękę na szafę, przechodzi się do strefy dziennej, która obejmuje duży pokój dzienny połączony przestrzennie z jadalnią oraz kuchnią, przy której znajduje się bardzo wygodna spiżarnia. Centralnie umieszczony kominek pozwoli na zastosowanie ogrzewania kominkowego. Z hallu przechodzi się do korytarza, w którym zaplanowano ciąg dużych szaf, dzięki czemu spełni on również rolę garderoby. Korytarz prowadzi do strefy prywatnej domowników - dwóch pokoi, ogólnodostępnej łazienki oraz apartamentu rodziców, z własną garderobą i łazienką. Bezpośrednio z wiatrołapu jest przejście do dwustanowiskowego garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego. Dom, pomimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarach jest reprezentacyjny i wygodny.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Tomasz Flak

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA114.5 m²
+ Powierzchnia garażu36.0 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze4.4 m²
Powierzchnia zabudowy226.6 m²
Kubatura netto454.8 m³
Powierzchnia dachu308.0 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.7 m
Min. wymiary działki dł.27.26 m
Min. wymiary działki szer.20.66 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
Stan surowy
zamknięty
208 000 zł 141 000 zł
Stan wykończony 360 000 zł 234 000 zł
Instalacje 72 000 zł 46 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Komentarze z forum

2014-07-10 07:01

czy można jakoś zmniejszyć powierzchnię zabudowy - mam warunki na 221,94m2 i bardzo zależy mi na tym projekcie. Jak w tym projekcie jest liczona powierzchnia zabudowy?
Witam,Powierzchnia zabudowy to powierzchnia wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku w stanie wykończonym na powierzchnię terenu,Wliczamy słupy i podcienie.Nie wliczamy tarasów, murków, schodów zewnętrznych, daszków nie podpartych słupami, okapów dachowych, wystających balkonów nie podpartych słupami. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-07-09 17:22

czy można jakoś zmniejszyć powierzchnię zabudowy - mam warunki na 221,94m2 i bardzo zależy mi na tym projekcie. Jak w tym projekcie jest liczona powierzchnia zabudowy?

Sławek

+

2014-06-30 08:35

Czy można w tym domu zrobić poddasze użytkowe ze schodami z korytarza? Jeśli tak, to ile miałoby m2 takie poddasze?
Witam,Zaadaptowanie poddasza jest możliwe. Bez podniesienia ścianki kolankowej czy też zmiany kąta nachylenia dachu powierzchnia do zaadaptowania to około 45m2.Konieczne zmiany to:1.  Zmiana konstrukcji więźby dachowej i stropu nad parterem.Zaprojektowane są wiązary dachowe prefabrykowane, których pas dolny stanowi konstrukcję stropu nad parterem. Zaistnieje konieczność doprojektowania stropu np. żelbetowego oraz tradycyjnej więźby dachowej.2.  Chcąc wygospodarować miejsce na schody w korytarzu konieczne będzie poszerzenie go o ok. 20cm. Wpłynie to na nieznaczne zmniejszenie przyległych do korytarza pokoi.3.  Ponieważ w tej chwili poddasze nie jest ocieplone, a warstwa ocieplenia położona jest na stropie, konieczna będzie zmiana: wprowadzenie docieplenia połaci dachowych.4.  Dodatkowo należy doprojektować okna połaciowe. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-06-27 14:58

Czy można w tym domu zrobić poddasze użytkowe ze schodami z korytarza?Jeśli tak, to ile miałoby m2 takie poddasze?

Kamil

+

2014-06-23 15:00

Czy jest już ktoś kto zaczął budowe tego domu i może podzielic się informacjami z realizacji. Bo w dalszym ciągu nie mamy informacji od projektantów. dom jest ładny tylko brak nam szczegułów.
czy są zdjęcia wnętrz tego domu

Gość

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 10 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×