ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
POMOC FACHOWCA
Sprawdź

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Bianka zaprojektowaliśmy z myślą o 4-5-osobowej rodzinie, poszukującej nowoczesnego, parterowego domu. Utrzymany w jasnej, czystej stylizacji, podkreślonej dodatkami z naturalnej okładziny drewnianej, z pewnością będzie się wyróżniał z otoczenia. Szeroko zadaszony taras ogrodowy pozwoli korzystac z jego uroków nawet w czasie deszczu. Wnętrze domu zostało zaplanowane tak, aby maksymalnie wykorzystać każdą przestrzeń. Z wiatrołapu, w którym przewidziano wnękę na szafę, przechodzi się do strefy dziennej, która obejmuje duży pokój dzienny połączony przestrzennie z jadalnią oraz kuchnią, przy której znajduje się bardzo wygodna spiżarnia. Centralnie umieszczony kominek pozwoli na zastosowanie ogrzewania kominkowego. Z hallu przechodzi się do korytarza, w którym zaplanowano ciąg dużych szaf, dzięki czemu spełni on również rolę garderoby. Korytarz prowadzi do strefy prywatnej domowników - dwóch pokoi, ogólnodostępnej łazienki oraz apartamentu rodziców, z własną garderobą i łazienką. Bezpośrednio z wiatrołapu jest przejście do dwustanowiskowego garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego. Dom, pomimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarach jest reprezentacyjny i wygodny.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Tomasz Flak

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA114.5 m²
+ Powierzchnia garażu36.0 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze4.4 m²
Powierzchnia zabudowy226.6 m²
Kubatura netto454.8 m³
Powierzchnia dachu308.0 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.7 m
Min. wymiary działki dł.27.26 m
Min. wymiary działki szer.20.66 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż2
KREDYT NA DOM

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
Stan surowy
zamknięty
208 000 zł 141 000 zł
Stan wykończony 360 000 zł 234 000 zł
Instalacje 72 000 zł 46 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Komentarze z forum

2015-01-09 09:29

Witam. Proszę o informacje dotyczące dokładnych wymiarów pomieszczeń oraz możliwości zabudowy poddasza do celów użytkowych. Gdzie w takim przypadku byłyby usytuowane schody? Interesują mnie dwa projekty: BIANKA oraz FABIA V. Czy w pomieszczeniach gospodarczych tych projektów zmieści się piec na eko groszek? Proszę o przesłanie materiałów i informacji na adres: wujcior@gmail.com. Pozdrawiam.
Dzień dobry! Wyślemy dostępne materiały dla projektu Bianka. Wprowadzenie schodów będzie wymagało przeprojektowania budynku pod względem funkcjonalno-konstrukcyjnym. Schody powinny się znajdować w centralnej części budynku. Przestrzeń na poddaszu ma około 17m^2. Natomiast budynek Fabia V jest w trakcie opracowania dokumentacji technicznej. W projekcie tym jest przewidziane miejsce na schody w miejscu garderoby. W połowie stycznia możemy Panu udostępnić rysunki pokazowe. Kotłownie w tych budynkach są za małe na ogrzewanie paliwem stałym. Oprócz miejsca na kocioł należy przewidzieć również składowanie opału na okres grzewczy. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2015-01-09 08:38

Witam, interesuje nas projekt bianka, jednakze chcielibysmy takze zagospodarowac poddasze. Uprzejmie prosimy o ewentualne wskazowki i pomocne materialy. Jesli jest to mozliwe prosimy takze o udostepnienie wymiarow pomieszczen na adres: radek72@poczta.onet.pl
Dzień dobry! Wyślemy wszystkie materiały pokazowe dotyczące budynku na podany adres. W projekcie tym przewidziany został system więźby prefabrykowanej. Dolny bok dźwigara stanowi równocześnie drewnianą konstrukcję stropu, która została ocieplona. Chcąc zaadaptować poddasze należałoby m.in. poprowadzić ocieplenie w dachu i przewidzieć miejsce na klatkę schodową.  Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2015-01-05 23:53

Witam. Proszę o informacje dotyczące dokładnych wymiarów pomieszczeń oraz możliwości zabudowy poddasza do celów użytkowych. Gdzie w takim przypadku byłyby usytuowane schody? Interesują mnie dwa projekty: BIANKA oraz FABIA V. Czy w pomieszczeniach gospodarczych tych projektów zmieści się piec na eko groszek? Proszę o przesłanie materiałów i informacji na adres: wujcior@gmail.com. Pozdrawiam.

Paweł

+

2015-01-05 14:27

Witam. Mam pytanie czy w projekcie Bianka w kotłowni zmieści się piec na eko groszek. Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam
Witam, Kotłownia jest za mała na pomieszczenie dużego kotła oraz swobodne składowanie materiału. Istnieje jednak możliwość powiekszenia tego pomieszczenia o część garażu, co zostało schematycznie  poakzane na rzucie. Takie zmiany w projekcie najlepiej wprowadzić na etapie adaptcji. Podzrawiam

Dobre Domy

+

2015-01-02 21:06

Witam. Mam pytanie czy w projekcie Bianka w kotłowni zmieści się piec na eko groszek. Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam

Gość

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 10 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×