Rzuty

Rusałka IV
Rzut parter
Rusałka IV
Rzut poddasze
Rusałka IV
Rzut działki

Elewacje

Rusałka IV
Elewacja przód
Rusałka IV
Elewacja boczna
Rusałka IV
Elewacja boczna
Rusałka IV
Elewacja tył

Przekroje

Rusałka IV
Przekroje

Opis

Projekt domu Rusałka IV to doskonała propozycja dla 4-6-osobowej rodziny, ceniącej wygodę i komfort. Dom zaprojektowany został w nawiązaniu do tradycyjnej architektury. Dom wyróżnia się stonowaną elegancją. Ciepłe odcienie drewnianej stolarki pięknie kontrastują z ciemną dachówką, a starannie dobrane i dopracowane detale wykończeniowe nadają tradycyjny charakter. Parter domu został zaplanowany z myślą o osobach lubiących otwarte i przestronne pomieszczenia. Pokój dzienny połączony jest przestrzennie z jadalnią i kuchnią, a liczne przeszklenia wpuszczają do środka duże ilości naturalnego świata. W projekcie domu Rusałka IV połączono wygodę i elegancję wnętrz z funkcjonalnością, dlatego też z kuchni jest wejście do bardzo praktycznej spiżarni, mogącej służyć również jako schowek. W łazience, zgrabnie ukrytej w hallu za niewielką ścianką z kominkiem, znajdzie się również miejsce na natrysk. W wiatrołapie przewidziano dużą szafę. Dopełnieniem funkcji parteru jest gabinet, pomieszczenie gospodarcze oraz jednostanowiskowy garaż. Poddasze to typowa strefa nocna - trzy sypialnie (w tym każda posiada swój balkon) oraz łazienka. Strych można w ramach adaptacji przekształcić w dodatkowy pokój. Brak okien na bocznej elewacji pozwoli bez żadnych problemów wykorzystać ten projekt do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Rusałka V, a także z inną aranżacją poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Rusałka, z garażem dwustanowiskowym - Rusałka II oraz bez garażu - Rusałka III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i płytkami elewacyjnymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 214 000 zł 147 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 388 000 zł 255 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.