Rzuty

Prometeusz
Rzut parter
Prometeusz
Rzut poddasze
Prometeusz
Rzut działki

Elewacje

Prometeusz
Elewacja przód
Prometeusz
Elewacja boczna
Prometeusz
Elewacja boczna
Prometeusz
Elewacja tył

Przekroje

Prometeusz
Przekroje

Opis

Projekt domu Prometeusz został zaprojektowany z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Przestrzenna i funkcjonalna strefa dzienna oraz wydzielona na poddaszu strefa nocna zapokoją potrzeby wszystkich domowników. Projekt Prometeusz to dom z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, z garażem jednostanowiskowym. Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem połączonym z jadalnią i bezpośrednim dostępem do kuchni, część gospodarcza, łazienka oraz gabinet. Na poddaszu zlokalizowano część nocną z sypialniami i ogólnodostępną łazienką, pralnią oraz sypialnię rodziców. W ramach adaptacji można wydzielić ścianami kuchnię, jadalnię lub pokój dzienny. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Prometeusz II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 242 000 zł 169 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 393 000 zł 263 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.